Ordan BurdanÖzel HaberSon Dakika Çiftçi Haberleri

Kredi Kartına Taksitle Traktör

Çiftçinin tarımın yapılmasında en önemli aracı olan traktörler geçmiş dönemlerde birkaç marka ile edinilebilirken günümüzde yerli ve yabancı üretim bir çok traktör markasına ulaşmak mümkün. Bu traktörlerin alımında kişiler nakit kullanımı yapmaktan fiyatı ve bazı etmenler nedeniyle uzak. Bu nedenle kişilerde traktör alımı için bankalardan finans desteği alma yoluna gitmek zorunda kalıyor. Belli miktarlarda alınan krediler karşılığı ipotek konulması ile çiftçi borcunu ödeyene kadar traktörünü kullanıyor ve bu aşamadan sonra da isterse satışa konu edebiliyor. Ancak çiftiler tarafından merak edilen bir hususta kredi kartına taksitle traktör alımı yapıp yapamayacağı. Bu manada sizlere birkaç fikir edinmek istedik.

Kullanılmamış traktör alımı için kişiler sahibi oldukları kredi kartının limiti doğrultusunda taksitle kredi kartına taksitle traktör alımı yapabiliyor. Bu durum bazı ikinci el traktörler içinde geçerli. Nitekim ilanlarda 12 ay taksite kadar alım söz konusu. Elbette burada traktörlerin fiyatları da çiftçiyi düşündüren etmenlerin başında. Peşinatı olmasına karşın belli tutarlarda taksit yapmanız söz konusu olabilir ancak burada taksit olayı limitiniz doğrultusunda. Yine de alternatif olarak kullanabileceğiniz bir yöntem kartınızla ödemek.

Kredi Kartına Taksitle Solis Traktörler

Karta taksitle alabileceğiz traktörlerin başında Solis traktörler geliyor. Nitekim marka son zamanlarda bu anlamda iyi reklam pazarlaması yapmış durumda. Bir çok kesim traktörlerin fiyatları konusunda merakını açıkça dile getiriyor. Gücüne ve özelliğine göre farklılık gösteren traktör fiyatları için 2020 model bir Solis S 50 traktörün kampanyalı satış fiyatı güncel olarak 78 bin 399 lira. Bu anlamda Japonlar ile ortak üretimi yapılan ve satışa çıkarılan Solis traktörler 3 yıl garanti ile satılıyor. Bu traktörün alımında banka kredileri kullanılabiliyor. Bu manada Ziraat Bankası Traktör Kredisi alternatifleriniz arasında olabilir. Zira Türkiye’de en çok banka şubesine sahip Ziraat’ın her ilçede şubesi bulunuyor.

Okunmalı : Çiftçiye 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi

Türk Traktör Markaları

Birden fazla marka ile çiftçilere traktör satış imkanı veren Türk Traktör yıllardır binlerce çiftçiyi traktör sahibi yaptı. Koç Holding ile CNH Industrial ortaklığı ile satış söz konusu.  Bu manada bankalardan finans desteği ve belli tutarlarda kredi kartına taksitle traktör alabileceğiniz markalar ise New Holland, Case IH, Steyr. Ayrıca kredili alımlar için Türk Traktör Finans sizlere avantajlı fiyatlar sunabiliyor.

Okunmalı. Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

İkinci El Traktörlerde Kredi Kartına Taksit Var mı?

Bazı traktör firmaları ikinci el satışlarda da kişilere kredi kartı ile ödeme yapma imkanı sağlıyor. Bu aşamada bulunduğunuz bölgedeki satış firmaları incelenmeli. Ancak en güncel satış ilanlarının olduğu sahibinden.com sitesi ilanlarında kredi kartına taksitle traktör ve traktör malzemeleri ile ek parça ilanlarına da rastlayabiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu