Ekonomi

Eksun Gıda Halka Arz Onayını SPK’dan Aldı

SPK 9 Mart Tarihinde yayımladığı haftalık bülteninde Eksun Gıda Tarım  Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Halka arz onayı verdiğini açıkladı. Halka arzında toplam 20 milyon 42 bin 502 payın satışı gerçekleştirilecek.

30 Ülkeye İhracat Yapan Eksun Gıda Halka Açılıyor

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin mevcut sermayesi 49 milyon 95  Bin 498 TL. Halka arz sonrası yeni sermayesi 70 milyon liraya çıkacak. Sermaye artırımında bedelli olarak 20 milyon 42 bin 502 pay satı gerçekleştirilecek. Eksun Gıda pay satışları ise 48,90 TL üzerinden yapılacak.

Eksun Gıda, İstanbul Sanayi Odasının 2021 yılı en büyük 500 kuruluşu içerisinde 324 sırada gösterilmişti. 30’dan fazla ülkeye gıda ihracı gerçekleştiren Ersun Gıda’nın ülke ekonomisine katkısı ise 30 milyon doların üzerinde olduğu biliniyor.

Eksun Gıda’nın gelirlerinin yüzde 25’lik kısmı ihracat ile gelişiyor. Bu aşamada yıllık geliri yaklaşık 50 milyon dolar olurken onlara ülkeye yaptığı ihracat ile sektörün lider firmalarından. Eksun Gıda ile özellikle Endonezya ve Filipinler ile Batı Afrika’ya ihracat yapılıyor. Yapılan duyuru ile halka arzının ne zaman yapılacağı bilinmiyor. İlerleyen dönemlerde halka arz detayları izahname sonrası belli olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu