Biyografi

Merve Sarı Kimdir? Eşi Kim? Sevgilisi? Kaç Yaşında? Nereli?

Haber Global kanalı ile ekranlara gelen başarılı sunucu Merve Sarı kimdir? Sorguları özellikle izleyenleri ve takipçileri tarafından yapılmaktadır. TV 100’den sonra Haber Global’dan ile izleyiciyi kendisine bağlayan Merve Sarı kaç yaşında, Nereli? Diğer merak edilen başlıca hususlardır.

Merve Sunucu Sevgilisi Kim?

Ocak 1994 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açan Merve Sarı Kafkasya’dan Türkiye’ye göç eden bir ailenin evladıdır. 1800’lü yıllarda Kafkasya’dan Anadolu’yu yurt edinen Oset Çerkeslerinden olduğu bilinmektedir. İlk ve orta eğitimi sonrası İzmir’de Sağlık kolejinde lise öğrenimi gören ünlü sunucu 2013 yılında Kadir Has Üniversitesinde İngilizce eğitimi aldı. 2018 yılında ise Haliç Üniversitesi Siyaset Biliminden mezun oldu.

Merve Sarı Kimdir? Eşi Kim? Sevgilisi? Kaç Yaşında? Nereli?
Merve Sarı Kimdir? Eşi Kim? Sevgilisi? Kaç Yaşında? Nereli?

Merve Sarı Sağlık Koleji mezunu olması nedeniyle hemşire olarak Diyarbakır’da Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak görev yaptı. 2010 yılında güzellik yarışmasına katılması yolunu değiştirdi. Miss Turkey ile ünlenmesinin ardından modellik yapan ünlü sunucu podyumların ardından TV 100 kanalına geçmişti.

Üniversite eğitimi sonrası Can Gürzap Dialog Eğitiminden aldığı spikerlik, diksiyon ve iletişim sanatı eğitimi sonrasında stajını NTV haber departmanında yaptı. Haber sunuculuğunda ilk adımı TGRT ile Avrupa Haberlerini sunarak attı. Daha sonrasında TV 100’e transfer olan Merve Sarı burada gece ve öğlen haberlerini sundu. 2022 yılında ise TV100’den Haber Global’e transfer oldu.

Merve Sarı Kimdir? Eşi Kim? Sevgilisi? Kaç Yaşında? Nereli?
Merve Sarı Kimdir? Eşi Kim? Sevgilisi? Kaç Yaşında? Nereli?

Hakkı Yenen  Favori Güzel

2010 yılında katıldığı Miss Turkey yarışması ile ünlenen Merve Sarı için Hıncal Uluç “Hakkı Yenen Favori Güzel” yorumunu yapmıştı. Yarışma sonrasında finale kalmasına rağmen derece alamaması için çıkan haberler için Hıncal Uluç bu ifadeleri kullanmıştı. Merve Sarı ile yapılan röportajlarda neden haber sunuculuğu yaptığına dair açıklama yapan ünlü sunucu Jülide Ateş ve Defne Samyeli’ni örnek göstererek haber spikeri olmayı tercih ettiğini belirtmişti.

Merve Sarı sevgilisi kim sorguları izleyicileri tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda biyografi merak edilen sunucu hakkında çok bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak başarılı sunucu için sevgilisi hakkında bilgi bulunmamaktadır. Bununla birlikte evli olup olmadığı da bilinmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu