Son Dakika Çiftçi Haberleri

Genç Çiftçiye 100 Bin Lira Hibe Desteği. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Müjdeyi Verdi.  

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklama ile girişimcilere 40 milyon Avro genç çitçilere ise 200 milyon Lira hibe desteği verileceğini duyurdu. 200 Milyonluk hibe 2 bin projeye dağıtılacak. 100 Bin Liraya kadar alınacak olan hibeler için başvuru nasıl yapılacak? Hangi tarım projelerine hibe verilecek?

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli çiftçilere ve tarım üretimiyle uğraşanlara yeni müjdeyi verdi. Girişimciler için IPARD-2 programı çerçevesinde 11 nci proje çağrısına çıkıldığını duyurdu. Bu anlamda uygun bulunan projelere yüzde 55 ve 65 arasında bir hibe desteğinin verileceğini açıkladı.

Genç Çiftçiye 100 Bin Lira Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Çiftçilerden en çok merak edilen husus ise gençlere verilecek olan toplam 200 milyon Liralık hibeler oldu. Bu aşamada açıklamasına devam eden Pakdemirli 2 bin projeye 200 milyon TL hibe vereceğiz. Projeler sayesinde gençler kendi işlerinin patronu olacak

, istihdama ve tarımsal üretime katkı sağlayacaklar dedi. Genç çiftçiler internet sitesi üzerinden projeleri ile hibe desteği almak için başvuruda bulunabilecek. Adres ise uzmaneller.tarim.gov.tr adresi üzerinden yapılacak.

Hibe desteklerinde üretim için verilecek tarımsal üretim ayrıntıları ise şu şekilde,

  • Hayvan ve Hayvansal üretime yönelik projeler
  • Su Ürünleri üretimine yönelik projeler
  • Bitkisel Üretime yönelik projeler
  • Tıbbı ve aromatik bitki üretimi projeleri
  • Üretilen ürünlerin depolanması, paketlenmesi ve işlenmesine yönelik porjeler.

Girişimcilere 40 Milyon Avro

Pakdemirli yaptığı duyuruda ayrıca proje tekliflerinin 19 Ocak ile 11 Mart 2022 tarihlerinde TKDK İl Koordinatörlüklerince teslim alınacağını açıkladı. Yaptığı açıklama ile çiftçilere müjdeyi veren Pakdemirli şu açıklamayı yaptı. Tarım ve üretim açısından müjdesi olduğunu belirten Tarım ve Orman Bakanı IPARD-2 programı kapsamında 11 nci proje çağrısına çıkıldığını, 40 milyon Avro bütçe olduğunu, projelere yüzde 55 ve yüzde 65 arasında hibe desteği verileceğini belirtti. Başvuruların ise 11 Mart tarihine kadar TKDK İl Koordinatörlüklerine teslim edilmesi gerektiğini açıkladı.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu