Son Dakika Çiftçi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çiftçilere Müjdeli Haber

Kabine toplantısı sonrası bir dizi açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çiftçilere de önemli mesajlar verdi. Tarımsal üretimin artırılması açısından sulama tesislerinin tamamlanacağını, güneş enerjisi için çiftçiye destek verileceğini ayrıca hazine destekli kredilerde de limit artışı yapılacağını açıkladı.

Kabine Toplantısı Sonrasında Çiftçilere Müjde Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü kabine toplantısı sonrasında çiftçilerin de talepleri olan hususlarda açıklamalarda bulundu. Tarımsal üretim konusunda çiftçinin ihtiyacı olan sulama, enerji, kredi konularından bahseden Erdoğan baraj ve göletlerin tarımsal alanlardaki sulama tesislerinin hızla bitirileceğini ve ekonomiye kazandırılacağını açıkladı. Bu sayede 41 milyar liralık bir gelir artışı sağlanacağından bahseden Başkan Erdoğan sulama sistemlerindeki gereklilikten bahsetti.

Çiftçiye Finans Desteği

Sulama sistemleri açısından güneşten elde edilen enerjinin payının artırılması için gerekli adımlar atıldığını söyleyen Erdoğan, hidroelektrik, rüzgar, jeotermal kaynakların yanı sıra güneşten elektrik üretimi için yatırımların yapıldığını bu anlamda da güneş enerjisi tarlaları ile çatı üstü sistemlerin her yerde göründüğünü belirtti. Çiftçilere elektrikle sulama sistemleri için KDV indirimi sağlanmasına rağmen yeterli olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan finansman desteği ile güneşten elde edilecek payın artırılması planlandığını da belirtti.

Çiftçinin Kredi Üst Limiti Artırılıyor

Tarımsal üretimin artırılması amacıyla verilecek olan finans desteğinde de faiz destekli kredilerin limitinin artırılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan finansmana ulaşım kolaylıkları da sağlayacaklarını belirtti. Konuşmasında özellikle sulama

, enerji ile kredi desteği için atılan adımların çiftçilere hayırlı olması dileğinde bulunan Erdoğan Belediye, Sanayi tesislerinde ve Tarımsal sulama abonelerinde iki katı üretime kadar lisansız üretim tesisi kurulmasında olanaklar sağlandığını da ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sulama kürediler de banka müdürleri çiftçiler i vazgeçirmek için baya çaba sarfediyor sanki onların cebinde o para çıkıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu