Biyografi

Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanallarda Haber Sundu?

 TV100 haber kanalına transfer olmasının ardından Ana haberleri sunan Ece Üner kimdir sorularına yanıtlar aranmaktadır. Haber programlarının aranılan gazetecisi Ece Üner TV 100 ile kariyerinin en üst seviyesine geçti. Yaptığı haberler ile gündem olan ünlü sunucu kısa sürede önemli bir izleyici kitlesine sahip oldu.

Televizyon programlarında ana haber sunuculuğu yapan Ece Üner Türkiye’nin en çok bilinen haber sunucuları arasında bulunuyor. TV100’e transfer olmasının ardından haberler ile kendisinden söz ettiren sunucuyu internet ile arama motorlarında arayan takipçileri birçok soruya yanıt arıyor. Özellikle Ece Üner kimdir? Evli mi? Ece Üner Eşi kim? Gibi sorular ilgi odağı olmuş durumda. Ece Üner biyografi ile merak edilenleri sizler için derledik.

Ece Üner Kimdir? Hangi Programları Yaptı?

Daha önce Show TV ile izleyicilerinin karşısına çıkan Ece Üner son zamanlarda haber programları ile çok izlenilen TV 110 ailesine transfer oldu. Yaptığı haberler ve yorumları ile kısa sürede TV 100 ve Türkiye haberlerinin aranılan yüzü olan Ece Üner sosyal medyada da çok takip edilen isimlerden oldu. Ünlü gazeteci aynı zamanda yaşam stili, sosyalitesi ve yaptığı diğer unsurlar ile gündem olmaya devam ediyor.

Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanallarda Haber Sundu?
Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanallarda Haber Sundu?

1981 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Ece Üner Televizyoncu bir babanın kızı. Zira CNN Türk Genel Müdürlüğü yapan Dinç Üner Ece Üner’in babasıdır. Annesi ise Makedonya göçmenidir. Ece Üner’in annesi Ayşe Meral’dır.

Üner önce Koç Özel Lisesinde sonrasında ise Koç Üniversitesinde Sosyaloji ile Tarih bölümü eğitimini almıştır. 2003 yılında mezun olduktan sonra dil eğitimi için Paris’in yolunu tutan Üner burada Fransızca öğrenmiştir. Brüksel ile Avrupa Birliği hakkında eğitimini sürdürdü. Almış olduğu diyalog, sunuculuk ve spikerlik eğitimi sonrası Medya, ekonomi, küresel iletişim üzerine yazdığı tezleri ilgi gördü.

Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanallarda Haber Sundu?
Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanallarda Haber Sundu?

Avrupa’da dil eğitimini aldıktan sonra 2003 yılında Irak Savaşının patlak verdiği dönemlerde NTV haber merkez için haberler ve çeviriler yaptı. 2006 yılına kadar NTV Muhabiri olarak ekonomi alanlarında görevler aldı. Dünya liderleri ile yaptığı röportajlar ile kendisini tüm dünya tanıdı. Zira ABD Savunma Bakanlığı başdanışmanı Richard Perle, Bill Clinton’nun Başdanışmanı olan Richard Halbrooke  ile röportajları halen hatırlarda kalanlardır.

2006 yılında NTV ile ilişiğini kesen ünlü gazeteci Ece Üner Star TV’de muhabirlik yatı. Daha sonra CNN Türk ile spor servisinde çalışarak hafta sonları spor haberlerini sundu. Yine CNN Türk ile Yeni Gün haber programını Orkun Yazgan ile birlikte sundu.

Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanallarda Haber Sundu?
Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanallarda Haber Sundu?

Ece Üner Hangi Kanallarda Çalıştı?

Ece Üner 2009 yılında Habertürk’e transfer oldu. Tartışma programı ile Akşam raporu haberlerini sundu. Enine Boyuna tartışma programını sunan Üner 2014 yılından itibaren Show Ana Haberi sunmaya başladı. Buradan Kanal D’ye geçen Ece Üner Susma kriminal programını sunmaya başladı. 95. Nci bölüm sonrası bu programı sonlandıran Ece Üner 16 Ocak 2023 tarihinde TV100’e transfer olarak hafta içi 20:00’de yayınlanan ana haberi sunmaya başladı.

Ece Üner Deniz Bayramoğlu ile evlidir. Birçok kişi Ece üner eşi kim sorgusu yapmaktadır. Ece Üner’in eşi Deniz Başramoğlu Kanal D haber spikeridir. 2013 yılında hayatını birleştiren gazeteci aynı zamanda 12 yıl gibi bir süre atletizmle uğraşmıştır. Bu aşamada 1500- 3000  ve 5000 metre koşularında dereceleri bulunmaktadır.

Gazeteciliği boyunca sayısız ödülü bulunan Ece Üner uluslar arası arenada da ödül almayı başarmıştır. Bu anlamda Türkiye’de Ece Üner’in çalıştığı kanallar şunlardır.

 • NTV (2002-2006)
 • Star TV 2006
 • CNN Türk (2006-2009)
 • Habertürk (2009-2018)
 • Show TV (2014-2015 / 2018-2021)
 • Kanal D (2021 – 2022)
 • TV 100 (2023 – devam ediyor)

Ece Üner’in Hayatı, Babası, Annesi, Kızı ve Eşi

Ünlü gazeteci Ece Üner’i başarılı bulan taripçileri Ece Üner Memleketi Neresi? Araştırması yapmaktadır. Kendisi İstanbul’da doğmuştur. Ece Üner’in babası nereli sorusuna yanıt arayanlar için babası Şanlıurfalı’dır. Ece Üner’in annesi nereli araştırmaları yapanlar için ise annesi ise Makedonya göçmenidir.

Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanallarda Haber Sundu?
Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanallarda Haber Sundu?

Ece Üner Kaç Dil Biliyor?

Yapılan araştırmalardan bir tanesi de Ece Üner kaç dil biliyor olmaktadır. Üniversite eğitimi sonrası Paris ile Fransa’ya dil eğitimi almaya giden Üner yüksek seviyede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Yine Avrupa’da AB eğitimi almıştır.

Ece Üner Şimdi Ne Yapıyor?

Birçok kanalda haber sunuculuğu ve programlar yapması nedeniyle takipçileri Ece Üner şimdi ne yapıyor sorusuna yanıtlar aramaktadır. Kendisi günümüzde TV 100 Ana haber programını sunmaktadır. Hafta için ekranlara gelen Üner akşam 20:00’de başlayan haberler ile izleyicisinin karşısına çıkmaktadır.

Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanallarda Haber Sundu?
Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanallarda Haber Sundu?

Ece Üner’in Kızı Var mı?

Gazeteci Ece Üner Kanal D haber sunucusu Deniz Bayramoğlu ile evlidir. 2013 yılında evlenen Üner’in 6 yaşında bir kızı vardır. Ece Üner kızı 2016 doğumludur ve adı Güneş Bayramoğlu’dur. Ece Üner’in kızı kaç yaşında sorgusuna yanıt arayanlar doğum yılı ile güncel olarak hesaplama yapabilir. İzleyicileri ve takipçileri Ece Üner’in ilk eşi sorgusu yapmaktadır. Ece Üner kaç evlilik yaptı? Sorgularını yapan izleyiciler bulunmaktadır. Ünlü gazeteci bir kez evlenmiştir. Bunun yanında sık sık Ece Üner boşandı mı? Araştırmaları yapılmaktadır. Güzel gazeteci eşinden ayrılmamıştır.

Ece Üner Aldığı Ödüller

 • Süleyman Demirel Üniversitesi Bilim ve Bahar Şenliği En İyi Haber Spikeri Ödülü
 • Siyaset Dergisi Ödülleri Yılın En İyi Ana Haber Spikeri Ödülü
 • Evo’s Angels Dijital Dünyanın En’leri Ödülleri En İyi Anchorwoman ödülü – Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri Ödülü – Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri
 • Türkiye – Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı Ödülleri – En İyi Kadın Spiker Ödülü
 • İstanbul Aydın Üniversitesi 15. İletişim Ödülleri Yılın En İyi Kadın Spikeri Ödülü
 • MGD 24. Altın Objektif Ödülleri Yılın Haber Spikeri Ödülü
 • YTÜ 18. Yılın Yıldızları Ödülleri En Beğenilen Haber Spikeri Ödülü
 • Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Haber Sunucusu Ödülü
 • İstanbul Üniversitesi 6. Altın 61 Ödülleri Yılın En İyi Haber Spikeri Ödülü

TV100 haber kanalı spikerleri ve sunucuları son zamanlarda çok araştırılmaktadır. Ece Üner ile birlikte Hande Aydemir ve Ela Rümeysa Cebeci izleyiciler tarafından sıklıkla merak edilen ve araştırılan gazeteciler olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu