Son Dakika Çiftçi Haberleri

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li İstifa Etti

. Yerine Vahit Kirişçi Atandı.

Günün ilk saatlerinde yayınlanan Resmi Gazete’deki Atama Kararına göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevinden affını istemesi sonrası boşalan koltuğa Vahit Kirişçi atandı.

Günün ilk saatlerinde yayınlanan Resmi Gazete Atama Kararnamesinde Recep Tayyip Erdoğan imzası bulunuyor. Yayımlanan karara göre yeni Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi oldu. Yayınlanan kararnamede görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli’nin yerine Vahit Kirişci’nin T.C. Anayasasının 104 ve 106 maddesi gereği atanmıştır denildi.

Son seçim sonrası Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine göre 16 bakandan oluşan kabinede şimdiye kadar 8 isim değişmiş oldu. Pakdemirli’nin neden istifa ettiği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi Kimdir?

4 Aralık 1960 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Vahit Kirişçi Ziraat Yüksek Mühendisi. Aynı zamanda Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitiren Kirişçi aynı zamada öğretim üyesi olarak görev yapıyor. İngiltere’nin Cranfield Üniversitesinde doktorasını tamamladıktan sonra Tarım ve Köyişleri Bakanlığında teknik personel olarak görev yaptı.

1995 yılında doçent ve sonrasında da 2001 yılında Profesör olan Kirişçi’nin 55 makalesi , kitapları, komisyon raporu ve bildirileri bulunuyor. Sivil Toplum Kuruluşlarında da yönetici olarak görev yapan Kirişçi 22 dönem Adana Milletvekili olarak seçilmişti. TBMM Tarım ve Orman Köyişleri Komisyon Başkanı olarak görev yürüten Vahit Kirişçi 3 çocuk babası.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu