EkonomiKredilerSon Dakika Çiftçi Haberleri

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Çiftçilerin tarım işlerinde bir numaralı yardımcısı konumundaki traktörler ayrıca ulaşım aracı olarak ta kullanılıyor olması vazgeçilemez kılıyor. Bu aşamada bir çok çiftçi elindeki eskiyen traktörünü yenilemek ve traktör sahibi olabilmek için finans desteğini Ziraat Bankası Traktör kredisi ile karşılayabiliyor. Gerçek ve tüzel kişiliği sahip tüm üreticilerin başvuru yapabileceği bu kredi paketi ise tarımsal mekanizasyon alet alımına yönelik ihtiyaçlar için sağlandığından traktör dışında başka ürünlerde alınması söz konusu.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisiyle Alınabilen Ekipmanlar

Çiftçilerin başta tarımsal ürünler olmak üzere hayvansal, bitkisel ve su ürünlerinin üretiminde ihtiyacı olan aletler başta olmak üzere traktör alımında finans desteğini devletin eli konumundaki Ziraat Bankası sağlıyor. Burada traktör dışında işletmenizin ihtiyacı olabilecek biçerdöver, hasat makinesi, balya, silaj, çayır biçme, süt sağma, süt tankları, yem makineleri, pulluk gibi çiftçilik yaparken kullanacağınız tüm mekanizasyon araçları alımında kredi imkanı sağlanıyor.

Ziraat Traktör Ekipman Kredisine Nasıl Başvurulur?

Kredilere başvurularda günümüzde birden fazla alternatif olmasına karşın burada Ziraat Bankası Traktör kredisi başvurusu için sadece banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Başka türlü başvuru söz konusu değil. Bu aşamada istenilen belgeler ile en yakın Ziraat şubesine giderek alacağınız traktör ve diğer ekipmanlar için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Ekipman Kredisi Özellikleri

  • Tarımsal amaçlı olarak kullanabileceğiniz her türlü kullanılmamış traktör ve ikince el traktör başta olmak üzere biçerdöver, pulluk gibi tarım aletlerinin alımında kullanıyorsunuz.
  • Kredi alımında sabit faiz söz konusu.
  • Ziraat Bankası anlaşmalı traktör markaları ile kredi alımı.
  • Yıl içerisinde Cumhurbaşkanlığı kararı olması halinde bu kararda belirtilen hususları taşıyan kişiler krediden faydalanabiliyor.

Ziraat Traktör Kredisinde İstenilen Belgeler

Ziraat Bankası kredi tahsisinde bazı şartlar ortaya koyabilir. Örneğin Çiftçi kayıt belgesi isteyebilir ve krediye karşılık olarak taşınmaz mal varlıklarınıza ipotek söz konusu olabilir. Bunun yanında banka ayrıca kefil talebinde de bulunabilir. Bu durumlar tamamen sizin alacağınız kredi miktarı, vadesi ve sizlerin kredi notunuza bağlı olarak finansal ödeme alışkanlıklarınıza bağlı olarak istenebilecek hususlardır. Bunlar dışında istenilecek belgeler şunlar;

  • Nüfus Cüzdanı
  • ÇKS Çiftçi Kayıt Belgesi
  • Tarımsal İşletme Belgeleri (kira, tapu kaydı gibi)
  • Krediye karşılı teminat
  • Bilanço ile kayıtlı faaliyetteki işletmeler sün üç yıllık bilançosu ve gelirleri

Çiftçi olarak finansal destek sunan Ziraat Bankası Traktör Kredisi alımında da sizlerin ihtiyacı olan desteğini sağlamaya çalışıyor. Bu anlamda kredi ürünü başvurusu ve diğer hususlarda bilgi almak için banka şubesine ziyarette bulunun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu