Biyografi

Mustafa Masatlı Kimdir? Nereli?

Mustafa Masatlı 26.11.1969 yılında Çorum İli Sungurlu İlçesinde doğdu. İlköğretimi Sungurluoğlu İlkokulunda, Orta ve Lise Öğrenimimi Sungurlu Lisesinde tamamladı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetim Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi” sahasında Yüksek Lisans yaptı.

         4 Mayıs 1994 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak atandı. 1997 – 1999  yılları arası Sivas – Ulaş Kaymakamlığı, 1999 – 2001 arası Van – Bahçesaray Kaymakamlığı, 2001 yılında  Antalya – Demre (Kale) Kaymakamlığı görevini yürüttü. Daha sonra sırasıyla Alaçam Kaymakamı, Gerede Kaymakamı, Tekirdağ Vali Yardımcılığı, Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Kayseri Vali Yardımcılığı, Mustafakemalpaşa Kaymakamı görevini yürüttü. 8 ay süre ile İngiltere’de kalarak dil eğitimi aldı.

         Mustafa Masatlı, Sivas Valiliği, Van Valiliği ve Antalya Valiliği  ve diğer görev yaptığım yerlerde görev sürem içinde takdirname ile taltif edildi.

         Ulaş Belediye Meclisi tarafından Fahri Hemşehrilik Beratı,  Bahçesaray Belediye Meclisi tarafından Fahri Hemşehrilik Beratı, Demre Belediye Meclisi tarafından Fahri Hemşehrilik Beratı verilmiştir.

         Vali Mustafa Masatlı tarafımdan kaleme alınmış, ÇEKÜL Vakfı tarafından basılan “Bahçesaray Adında Bir Gezegen” adlı bir kitabı yayınlanmıştır.

Yurtdışı ve yurt içinde çeşitli seminer ve eğitimlerde bulundu. 2018 yılında iki yıl süre ile Ardahan Valisi olarak görev yaptı. 09.06.2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Amasya Valisi olarak atandı ve görevine halen devam ediyor. Vali Mustafa Masatlı evli  ve 3 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu