Özel HaberSağlıkYaşam

Diode Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon kişilerin istemediği tüylerin yok edilmesi nedeniyle önemli bir yer tutuyor. Zamanla teknoloji her sektöre imza atarken bu durum epilasyon hizmetleri için geçerli. Sadece kadınlar değil erkeklerinde rağbet gösterdiği diode lazer epilasyon ile birlikte kişiler daha pürüzsüz bir cilde sahip olurken ruhen de iyi hissedilmesine neden oluyor.

Yapılan epilasyon ise tek seansla bitmediği için uzun süreç alırken bu aşamada yapılan epilasyonlar yapılış şekline göre ücretlendiriliyor. Günümüzde en çok tercih edileni ise diode yöntemiyle yapılan epilasyonlar. Bu aşamada kişilerde diode lazer epilasyon ücreti fiyatları ne kadar sorgulaması yapıyor.

Lazer Epilasyon Ücretleri Ne Kadar?

Yapılacak epilasyon işlemi tüm vücuda yapılabilir hatta istenilen bölgeye de uygulanabilir. Burada bir sınırlama söz konusu değil. Tamamen size kalmış bir durum. Kişi kendi isteğine göre tüm vücuduna istediği zaman burada fiyatta da artış söz konusu oluyor. Ancak bazı bölgeler için istiyorsanız ödeyeceğiniz fiyat düşük oluyor. Nitekim bölgeye uygulanacak seans ta ücrette önemli. Belirttiğiniz bölgede tüy yoğunluğu da ücrete etki ederken seans sayısını artırıyor ve düşük yoğunlu bölgede yapılan epilasyon daha etkili oluyor. Talep epilasyon olsa da kalıcı olarak tüylerinizden arınarak istiyorsanız yeteri kadar seans kadar hangi teknikle yaptırdığınızda önem arz ediyor. Karşımıza iki farklı teknik çıkıyor. Bunlar;

Diode Lazer mi Yoksa Alexandrite Lazer mi

Lazer epilasyonu yaptırılmasında iki farklı teknik yapılan işleme ve ücrete doğrudan etki eden hususlardan. Son zamanlarda bu anlamda Diode lazer en polüler olanı. Diode den kantı 810 nm dalga boyutu sunan lazerlerin genel adı için kullanılıyor. Bu tekniğe rakip konumundaki Alexandrite Lazer ise teknik olarak farklı bir teknolojiye sahip. Fakat diedo popüleritesini kazanırken bunun nedeni de uygulanan tende daha derinlere iniyor olmasıyla daha kalıcı bir işlem yapıyor olması.  Bunun için daha etkin bir tedavi söz konusu. Bu etkinlik ise daha çok tercih edilmesine sebep oluyor. Diğer teknik alexandrite Lazer epilasyon uygulaması ise diedoya oranla çok daha uygun fiyatlarla yapılıyor.

Önemli Olan Nerede Yaptırdığınız

İnsanlar kendi sağlığına önem vermek zorunda. Bu önemi epilasyon yaptırırken de sağlamalısınız ki bu hizmeti nereden aldığınız önem arz eder. Türkiye’de özellikle güzellik salonları epilasyon hizmetini vermeye başladığından beri artan müşteri yoğunlu ile karşılaştı. Fakat bu durum bazı kişilerde de farklı yan etkilere neden oluyor. Kullanılan cihazların özelliği ve hijyenin sağlanması da çok önemli hususlardan. Epilasyon yaptırma sonrası en büyük şikayet vücutta kalan izler. Bu izlerin kalmaması için doğru makine kadar yapılan işlemin süresi de önemli ki yapılan işlem ile ten yanıyor bu sayede de iz kalıyor. Tüm bunlardan uzak daha uygun diedo ve diğer lazer epilasyon tekniklerinden yaptırmak için özellikle hastaneler seçilmeli diye düşünüyorum.

Okunmalı. Özel Hastane Gecelik Yatak Ücretleri

Merdiven Altı Epilasyon Hizmetleri Daha Ucuz

Güzellik salonlarında yapılan epilasyonlarda bahsettik. Bu hizmeti vergi ödememek adına

, ruhsatsız olarak evinde yada başka yerlerde yapan tabiri caizse merdiven altında lazer epilasyon yapan kesimden bahsetmek mümkün. Buralarda doğal olarak çok daha uygun fiyatlara hizmet alacağınız aşikardır. Teknik açıdan baktığınızda 10 seanslık hizmet için merdiven altı iş yerlerinde dörte bir fiyatına yaptırabilirsiniz. Sağlığınız ne kadar ucuz bilemeyiz. Fakat bu tür yerlerden uzak hizmet almak sizlerin epilasyonuna da doğru etki edecektir.

Tüm Vücut Epilasyon Ücreti Ne Kadar?

Epilasyon geçmiş yıllarda kadınlar tarafından rağbet görürdü ancak günümüzde çok daha erkekler tarafından görmeye başladı. Kısmi olarak yapılan epilasyon kadar vücudun tamamına da isteniyor. Bu anlamda yapılacak epilasyonun seansa bağlanması şart. Yapılacak seans sayısı kadar paket fiyatlar ile tüketiciye ulaşan epilasyon hizmeti veren sektör müşteri kazanmak için sürekli kampanya yapma peşinde. Kişilere en az 10 seans ile kampanya yapan bu firmalar yapılacak bölgeye göre ücret belirlerken tüm vücut için istenilen lazer epilasyon ücretleri ise 2 ile 4 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. Durum böyleyken tüketici de daha fazla para vermemek için pazarlık söz konusu ediyor ki fiyatı çok daha aşağıya çeken kişilerde mevcut. Fakat epilasyon ücretleri için farklı rakamlar sunuluyor olması nedeniyle yaptırmak istediğiniz iş yerinden fiyat almanız öncelikli olarak yapmanız gereken husus.

diedo lazer epilasyon

Okunmalı  Kepçe Kulak Estetik Operasyonu Ücretleri

Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon Yaptırabilirim?

Sizler vücudunuzdaki problemli gördüğünüz bölgeye epilasyon yaptırmak isteyebilirsiniz. Tüm vücuda yaptıracağınız diedo epilasyonu için yaptırabileceğiniz diğer bölgeler şu şekilde kalemlendirilebilir.

 • Öncelik yüz bölgesi
 • Kadınlarda özellikle dudak üstü bölgesi
 • Koltuk altı ve kollar
 • Bacaklar
 • Bel, Boyun Alın
 • Ellerin üstü
 • Göbek Bölgesi
 • En çok tercih edilenlerden birisi de bikini bölgesidir.

Yapılan bölge ve seansın epilasyon ücreti için önemli olduğunu belirtmiştik. Paket üzeri anlaşarak ta bu hizmeti alabilirsiniz. Pazarlık yaparak ta ödeme yapmanız doğru olacaktır ya da seans sayısını artırmakta sizin avantajınıza olan bir husus. Ortalama ücretler ise şu şekilde;

 • Bacaklar 150 Lira
 • Bikini Bölgesi 150 Lira
 • Alın 150 Lira
 • Parmak üstü 50 Lira
 • Bel 100 Lira
 • Boyun 50 Lira
 • Ayak üstü 70 Lira
 • El üstü 85 Lira
 • Çene 55 Lira
 • Kaş ortası 40 Lira
 • Kollar 230 lira
 • Koltuk altları 85 Lira

Kadın ve Erkekler İçin Ayrı Fiyat Uygulanıyor

Diedo ve diğer lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyonu kadın ve erkekler için ayrı fiyatlar için yapılıyor. Ayrı fiyat alınması yadırganabilir ancak erkeklerde daha yoğun bir tüy bölgesi olduğu için daha yüksek rakamlar ödüyor. Örnekle açıklayacak olursak genital bölgesinde epilasyon için kadınlar 500 lira seansına ücret öderken bu durum erkekler için 650 lira. Yani erkekler 150 lira daha yüksek para ödüyor.

Diode Lazer Epilasyonun Özellikleri

Yaşam içinde günümüzde en popüler lazer epilasyon tekniği olan Dieode özelikleri ile ön plana çıkıyor ve daha çok talep ediliyor. Gözle görünen özellikleri de şu şekilde sıralanabilir;

 • Epilasyonda en önemli etken ciltte leke kalıp kalmamasıdır. Nitekim diedo sayesinde diğer tekniklere göre leke kalma ihtimali çok azdır.
 • Epilasyon her cilt rengine uygulanmaz. Açık tenlilerde leke kalma ihtimali daha yüksek olur ve diedo lazer her ten rengine uygulanabilir.
 • Hava soğutma ve kontakt tipi olması diedoya avantaj sağlıyor.
 • Kalıcı etkisi daha uzun sürelidir.
 • Tüyün kalınlığı da önemli olduğu için kalın tüylerde de etkisi vardır.
 • Hassas bölgelerdeki yanık izi, leke ve başarılı uygulaması ile dikkat çeker.

Buz Lazer Epilasyonu Ön Planda

Soğutmalı lazer epilasyon buz lazer ile yapılması uygulanan kişinin acı hissetmesinin önüne geçer. Muz Lazer Epilasyon cihazları uygulamalarda diode lazer olarak karşımıza çıkar. Burada yapılan işlem soğuk yapılıyor ve bu sayede kişiye yaz günlerinde sıcak havalarda da epilasyon yapma imkanı veriyor. Burada yapılan uygulama sonrası da yapılan bölgede yanma olacağı için daha rahat bir işlem söz konusu. Buz lazer ile kişiye yapılan uygulama da -3 derece gibi soğuk hava sayesinde uygulamalar yapılıyor. Bu durum acıyı hissettirmezken küçük bir bölgeye bile uygulama yapıldığında yapılış süresinin 45 dakika gibi göz önüne alındığında buz lazer epilasyon önemli. Zira bu hizmet için Medikal CE ile FDA sertifikaları da bulunuyor. Bu hizmet sektörü için bu sertifikalar önemli ki hizmet alacağınız yerde bu sertifikaları da görmek doğru olur.

Hiçbir sağlık sorununuz olmasa bile en azından ruhen iyi hissedebilmek için bile lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Bu pürüzsüz cilt sizi mutlu edecektir. Bu kapsamda yaptırdığınız yer, yaptıracağınız bölge, yapılan teknik ile diedo ve diğer lazer epilasyon ücretleri farklılık gözetebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu