GündemSporYaşam

Acun Neden Türkiye’den Futbol Takımı Almıyor?

Ünlü Medya Patronu Acun Ilıca’lının sosyal medya ve ulusal medyada sürekli haberleri çıkıyor. Son güncel haberler arasında ise Acun’un futbol takımı alacağı yönünde. Almak istediği futbol kulübünün adını açıklayan Acun koyu bir Fenerbahçe taraftarı. Hayallerinin bir köşesinde sürekli bir sarı lacivert renklerden bahsetmek mümkün. Türk futboluna ve Fenerbahçe’ye faydalı olma çabasında olduğunu açıklayan Acun neden Türkiye’de bir futbol takımı almıyor merak konusu?

Acun’un Alacağı Futbol Takımı

Medyada sürekli haberlere konu olan Acun son aşamada Hollanda liginde oynayan başkanı da Türk olan Fortuna Sittard takımımı almak istediği. Anlaşılan o ki uzun süredir bu takım ile satış konusunda ayrıntılar üzerinde duruluyor. Her an satışın yapıldığına dair açıklamanın da yapılabileceği futbol takımının değerinin otoriteler yaklaşık 15 Milyon Euro olduğu yönünde.

Vergi rekotmeni Acun Futbola Soyunuyor

Televizyoncu olmasına ve futbolu semesine karşın spor kanalı açmayı düşünmediğini belirten Acun önemli TV programları ile uzun süredir zirvede bulunuyor. 2005 yılında kurduğu Acun Medya ile yeni programlara imza atan Acun 36 yaşında vergi rekortmeni oldu. Bu aşamada imzasını attığı sosyal sorumluluk projeleri ile de öne çıktı. 3 kız babası olan Acun Fenerbahçe ve Erzurumspor için istenilen her şeyi de yapabileceğini belirtiyor.

Neden Türkiye’den Futbol Takımı Almıyor?

Hollanda liginden bir futbol takımı ile ilgilendiğini açıklamasına karşın herkeste merak edecek bir konu da, neden Türkiye liglerinden bir takım almadığı yönünde. Sürekli yurt dışında bulunan Acun’un bu anlamda bir bildiği vardır diye düşünüyorum. Ayrıca takımı satın alır mı, sonradan fikir değiştirir başka bir adrese yönelir mi bilinmez. Ancak aldığı futbol takımı ile Türkiye ve dünya sporuna önemli sporcular kazandıracağını şimdiden bahsetmek mümkün.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu