Özel HaberYaşam

En İyi Biotin (B7) Hapı Markası Hangisi Ne Almalayım?

Vitamini eksik olan bir vücut sizin isteklerinize cevap veremez. Bu manada da vitamin alımını gıdalardan yapamayan kişiler ve almasına rağmen takviye yapmak isteyenler ek takviyeler yapmak ihtiyacını hisseder. Kendisi bu ihtiyacı bilemese de doktoru ve yakınlarınca tavsiye niteliğinde dikkate alır. Bu aşamadan sonra ise hangi vitamin hapının alınması gereği üzerinde durulur. Burada sizin ihtiyacınız önemlidir. Vücuda en iyi enerjiyi verecek olan B7 vitamini buna bağlı olarak biotin önem arz eder. Araştırmalar ana başlığı bu aşamadan sonra en iyi biotin hangisi, en iyi biotin markası ve hapı hangisi üzerinde yoğunlaşıyor.

Biotin Nedir?

Suda çözülebilen bir vitamin olan B7 vitamininin hapının genel olarak biotin olarak adlandırıldığını belirtmek isterim. Burada vücuda gerekli olan enerjinin verilmesi için istenilen bu vitamin türünün önemli faydaları var. Özellikle cilt, saç ile tırnak yapısı için önemli dokunuşları olan biotin vücutta depolanması mümkün olmadığı için ek takviye niteliğinde alınma yoluna gidiliyor. Bir çok kişi bu vitaminin depolanmadığından habersiz. Bu nedenle ciltte ve tırnaklarda meydana gelen deformeler sonrası tedavi için ek biotin ve B7 vitamini alınması önerilenler arasında oluyor.

Bİotin Hangi Besinlerde Mevcut

Ek vitamin dışında kişiler organik olarak biotinin gıdalardan alınması yoluna gitmek ister. Bu manada ise hangi gıdaları tüketeceği merak konusudur. Tek bir gıda ile buna ulaşamazsınız. Önünüzde onlarca tercih ve alternatif vardır. Özellikle yumurtanın sarısı başta olmak üzere; muz, mantar, avakado, yemiş bağları, tam tahıllar, karnabahar, sadakat ürünleri (böbrek, karaciğer gibi), baklagiller sizlere günlük ihtiyacınız olan biotini dolayısıyla B7 vitaminini verebilir. Ancak bu ürünlerin tüketilmesi kadar, nasıl tüketildiği de yaşam içerisinde maksimum avantaj sağlamak adına önemlidir. Yani pişirme ile oluşan ısı bu gıdaların vitaminlerini azaltacaktır. Yeteri kadar vitamin alabilmek için çiğ tüketmek doğru olur. Bunun yanında biotin hapları ile takviyenizi alabilirsiniz.

Okunmalı : Botoks Fiyatları Ne Kadar?

En İyi Biotin Hapı Hangisi

Piyasada ve eczanelerde onlarca çeşit ve markada biotin hapı bulabilirsiniz. Bu hapların mili gramı ve hap adeti ile satıldığını düşünürsek almış olduğunuz takviyenin miktarı da önemlidir. Bu aşamada yaklaşık 35 liradan başlayan biotinler içerik açısından aynı vitamini verir. Fakat verdiği vitamin miktarı önemlidir. Muayene sonrası mutlaka doktorunuz sizlere tavsiyede bulunacaktır. Bu nedenle en iyi biotin hapı doktorunuzun tavsiyesidir diyebiliriz. Bunun dışında piyasada satışa konulan diğer haplar şu şekilde;

Solgar Biotin Dikkatleri Çekiyor

Biotin
Biotin

Biotin ihtiyacı olanların sık sık tercih ettikleri markalardan bir tanesi de Solgar. 1000 ve 5000 mg olarak satılan bitkisel kapsüllerin güncel fiyatları 50 TL ile 100 TL arasında farklılık gözetiyor. Yemekten sonra tercihen bir kapsül alınması tavsiye edilenler arasında. Ayrıca ürünün içinde şeker, tuz, nişasta gibi ürünler kullanılmamış. Vegan ve vejetaryanlar için tavsiye edilen biotinler arasında bulunuyor.

Voonka Biotin 2500 mcg

Türkiye’de üretilen ve yerli olarak satışa konulan Voonka tok karna alınan ve günde bir kez alınması tavsiye edilen bir biotin türüdür. En uygun olarak kahvaltı sonrası alınması ve çiğnenmeden yutulması istenilen bir vitamindir.

Nature’s Bounty Biotin 1000 Mcg

Amerikan kaynaklı bir üretimi olan bu ürün yine kahvaltı sonrası tok karnına alınması gerekenlerden. 150-200 ml su ile alınması ve yutulması öneriliyor.

Windmill Biotin 1000 mcg

En İyi Biotin (B7) Hapı Markası
En İyi Biotin (B7) Hapı Markası

Yine Amerikan mallarından birisi olarak ülkemizde satışa sunulan Windmill Biotin günde bir kez tok karna alınıyor. Beş kalorilik bir enerji üretimi verir. Türkiye’de yaklaşık 60 servisi olduğu belirtilen windmill alternatifleriniz arasında olabilir.

PanPlus Biotin

Alman menşeili olan PanPlus Biotin küçük ve orta boyutlu olarak satışa sunulmuş. Günde bir kez ihtiyaca binaen iki kez tok karnına alınabilir.

Diğer Biotin Hapları ve Yaklaşık Fiyatları İse Şu şekilde;

  • Shiffa Home Biotin 750 mg 70 TL
  • EuRho Vital Hyaluronsaure Plus Kollagen 75 TL
  • VENature Biotin 5000 mcg 35 TL
  • Bioşcin Biotin 5000 mcg 90 TL
  • Nutraxin Vİtals Biotin 5000 Mcg 50 TL
  • Voonka Biotin 90 Tl
  • BigJoy Biotin 5000 mg 70 TL

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu