Ordan BurdanÖzel HaberYaşam

PTT Kargo Cumartesi Saat Kaça Kadar Açık?

Yurt içi ve yurt dışına istenilen bölgeye en uygun fiyat şartlarıyla paket gönderimi sağlayacağınız PTT kargo ülke genelinde hizmet veriyor. Açmış olduğu şubeler aracılığıyla her noktada ulaşım sağlayabileceğiniz PTT en çok kargo hizmeti ile aranılır oldu. Bu nedenle araştırmalara konu olan husus PTT kargo’nun Cumartesi saat kaça kadar açık olduğu. Sitemizde bulunan bir çok gündemi takip edebilirken merak ettiğiniz hususlara da ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT Kargo Cumartesi Açık mı?

Daha önce merak edilen hususlardan bir tanesi olan PTT kargo kaç günde teslim edilir sorusuna cevap aramıştık. Konu kargo ve diğer hususlar olunca PTT’nin verdiği onlarca hizmetlerden sadece bir tanesi olan paket gönderimine aracılık etmesidir. Alıcı ve gönderici konumunda sürekli merak ettiğiniz hususlardan biri olan PTT kargo Cumartesi açık mı? Cumartesi günü teslimat yapıyor mu? Ya da Cumartesi günleri PTT kargo saat kaça kadar açık sorusu merak edilenler arasında.

Herkesin talep ettiği ve sorguladığı hususlardan biri olan PTT kargo hafta sonları paket teslimi yapmıyor. Bu nedenle de Cumartesi günü de paket teslimi, gönderimi, alımı söz konusu değil. Burada PTT şubeleri hafta sonları kapalı olduğu için Cumartesi günleri de kargo teslimi ve gönderimi yapılmasına olanak vermiyor. Bu diğer bir anlamı ile paketinizin teslimi için sürenin de biraz daha uzayacağı anlamına geliyor.

PTT Kargo Cumartesi Günü Teslimat Yapar mı?

Diğer kargo şubeleri Cumartesi günleri açık olmasına karşın PTT Kargo Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır. Dolayısıyla da kapalıdır ve Cumartesi günleri kargo teslimatı yapmamaktadır. PTT’nin bazı genel müdürlükleri ile dağıtım merkezleri çalışabiliyor olsa da, sizlere kargo teslimi yapmaktan uzak dururlar. İlgili şubeden tesliminin alınması en doğru adım olur. Paketin size ait olduğunu kimliğiniz ile kanıtlıyor olsanız dahi bu tür merkezler sizlere teslim yapmaz. Nitekim teslimat onların görevi de değildir.

PTT Kargo Cumartesi Çalışma Saati

PTT şubeleri Cumartesi günleri kapalı. Dolayısıyla çalışma saati de bulunmuyor. Ancak dağıtım merkezleri cumartesi günleri açık olabiliyor. Bu durumda ise PTT kargo dağıtım merkezleri 08:30 ile 17:30 saatleri arasında çalışmaktadır. Genel Müdürlükler ise Cumartesi günleri yarım gün olarak çalışır.

PTT Kargo Mesai Saatleri

Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olan PTT şubeleri dolayısıyla PTT kargo da kapalı. Ancak hafta içi ise sabah 08:30 ile 17.00 saatleri arasında PTT şubeleri açıktır ve hizmetinizi bu aralıkta alabilirsiniz.

Kısaca değinecek olursak PTT kargo ile paket gönderimi ve teslimatı alımı için hafta içini beklemek zorundasınız. PTT Kargo Cumartesi, Pazar günleri kapalı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu