BankalarEkonomiÖzel HaberZiraat Bankası

Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartım Neden Bloke Oldu (Çözümü)

Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartım Neden Bloke Oldu – Ziraat Bankası bankamatik ve kredi kartını bir arada sunduğu bankkart Combo bazı nedenlere bağlı olarak bloke olmaktadır. Bu blokenin konulması sizin kartınızı kullanamayacağınız, ödeme ve harcama yapamayacağınız anlamı taşır. Sahibi olduğunuz Ziraat Bankası Kredi kartı neden bloke olur? Bloke olan Bankkart Combo nasıl blokeden kaldırılır? Çözüm yolları ile ilgili bilgiler vermek istedik.

Banka kartlarına blokeler konulması kart sahibinin hatalarından kaynaklanmaktadır. Kişi bazı nedenlerden dolayı özellikle kredi kartının borcunun ödenmemesinden dolayı kartına bloke konulmasına neden olur. Bu durumu fark etmesinin ardından en azından asgari tutarın ödenmesi halinde kartınıza konulan bloke hızlıca ortadan kaldırılır. Tabi temerrüte düşecek kadar süre geçmişse, yasal takip süresine takılmışsa burada bloke konulmasından ziyade kartınız doğrudan kullanıma kapatılır. Bu aşamadan sonra yeniden kart tahsisi için başvuru yapılsa dahi sizlere kart çıkarılmaz. Nitekim kredi yasaklısı konumuna gelmişsinizdir.

Ziraat Bankkart Combo Kart Blokesini Kaldırma

Sahibi olduğunuz kartta bloke bulunuyorsa önceliğiniz bu bloke hakkında bilgi almak olmalı. Bilgiyi alabilmeniz için Ziraat Müşteri Hizmetleri aranabilir. 0 850 258 00 00 numaradan ulaşarak kartınızın bilgisine ulaşın. Eğer kartınıza ait borç bakiyesi bulunuyorsa bu borcun ödenmesi kartınızın blokesinin otomatik olarak kalkacağı anlamına gelir. Burada borcunuzun vadesi varsa bloke konulmaz ancak vadesi geçmesine rağmen ödeme yapmamışsanız mutlaka kartınız kullanıma kapatılır ve borç ödenmediği sürece de kullanıma açılmaz.

Yanlış Şifre Girişi İle Kartınız Bloke  Olmuş olabilir

Banka kartınız yanlış şifre girişi ile ilgili olarak bloke ile kapatılmış olabilir. Genelde ödeme yapılırken yanlış şifre girişinin üst üste tekrarlanması halinde banka kartınızı ve hesabınızı güvenceye almak adına kullanıma kapatır. Aslında bu gibi durumlarda banka sizlere otomatik olarak SMS gönderir. Bilgi verir. Ancak bazı durumlarda ulaşmadığı da bilinmektedir. Sistemdeki kayıtlı telefon numaranızın doğruluğu bu aşamada önem taşır. Burada blokenin kaldırılmasında müşteri hizmetleri size direk yardımcı olacaktır. Bazı kişisel bilgilerin doğru söylenmesi ile güvenlik adımlarını geçersiniz ve bankanız sizin kartınız üzerindeki blokeyi de kaldırır. Burada yeni şifre oluşturulması söz konusudur ve dijital numaralar ile kendiniz kimseye vermeden paylaşmadan kendinize yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Kartınızın Çalınması, Kaybolması halinde Bloke Konulması

Sahibi olduğunuz Bankamatik kartı bankkart combo kredi kartı kaybolmasıyla ya da çalınması halinde hemen müşteri hizmetlerinizi aramanız ve kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekir. Bu aşamadan sonra mevcut kartınızın kullanılması mümkün değildir. Kartınıza bloke değil direk kullanıma kapatıldığı gibi iptal edilir ve talep etmeniz halinde de sizlere yeni kart gönderilir. Bu gönderim ile yeni şifre almanız gerekebilir.

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

Kredi kartınız ile internet bankacılığına giriş gibi hususlarda sizlere tek kullanımlık şifre gelmektedir. Bu şifrenin gelmesi ise Ziraat sistemlerinde kayıtlı numaranıza SMS yoluyla gelir. Ancak sim kartınızı değiştirmeniz, başka GSM aboneliğine geçmeniz nedeniyle bu şifre size gelmez. Bu aşamada sim kartınıza bloke konulması söz konusudur. Bu blokenin kaldırılması da bir Ziraat Bankası ATM’sinden ya da banka şubesinden gerçekleştirilebilir. Müşteri hizmetlerinden aradıktan sonra sim kartlardaki bloke işlemi için ayrıca destekte alınabilir.

Ziraat Bankası kişilere sağladığı bankamatik kartları için güvenlik amaçlı ve borçları gibi hususlardan dolayı blokeler koyabilir. Söz konusu blokenin sebebinin öğrenilerek sorunun giderilmesi halinde Bankkart Combo kredi kartı blokesi de kaldırılır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu