EkonomiGündemMemurlar

Emekliye, Memura, Çalışan Herkese anında 10 Bin Lira Veriliyor

Pandemi herkes daha ekonomik davranmaya zorlarken son aylarda yaşanan ekonomik sıkıntıların çözümü için nakit ihtiyacı arayışları da hız kazandı. Küresel ekonomide faiz artırımları söz konusuyken ülkemizde faiz indirimine gidilmesi ve bu indirimin de yüksek olması neticesinde emekli, memur ve çalışan kesin borçlarını kapatmak için kredi arayışlarını da artırmış durumda. Sosyal statünüz ne olursa olsun gerekli ihtiyacı karşılıyor olmanız sizlerin nakit desteğini bankalardan kredi olarak almanıza olanak sağlayacak.

Nakit İhtiyacı Karşılanıyor

Düşen faiz ile birlikte döviz kurları da hareketlendi. Bu yükselişlerin nedeni elbette küresel ekonomi başta olmak üzere ülkemizdeki ekonomik durumlar. Fakat tüm olumsuzluklara rağmen faiz indimi müjdesini veren Merkez Bankası kararı sonrası özellikle ihtiyaç kredisi hacminin artması bekleniyor. Bu amaçla bankalar ihtiyaç kredilerinde faiz oranlarını da aşağıya çekmeye devam ediyor.

Dijital bankacılık sayesinde anlık olarak oranları ve taksit gibi bilgilere ulaşım sağlayabileceğiniz kredi ürünleri sizlerin taleplerini karşılayacak büyüklükte olabilir. Kredi hacminin artması bankalarında iştahını artırmış durumda. Bireysel olarak ihtiyacınızı kredi ile karşılamak istiyorsanız memur, emekli ve diğer çalışanların tüm taleplerine gerekli kriterleri taşıyor olmanız halinde bankalar olumlu cevap veriyor. Burada kriter aylık gelirinizin olması ve kredi notu gibi puanlamalardan olumlu sonuçlar almanız yeterli oluyor. İsterseniz bankaların anlık 10 bin lira kredi desteği, faiz oranları ve şartlarına bakalım.

İş Bankası 10 Bin Lira Kredi

Maksimum 3 yıl 36 ay vadeye kadar alabileceğiniz 10 bin lira kredi için faiz oranı İş Bankasında 1,60 olarak belirlenmiş. Son yılların çok cazip oranı diyebiliriz. Üç yıl vadede kredi almanız halinde aylık 387,31 Lira taksit ödemesi yapmanız gerekiyor.

QNB Finansbank Kredi

Enpara ile ortak olarak ürün sunan QNB Finansbank kredi faiz oranını 1,34 olarak belirlemiş. Burada 10 bin lira için 36 ay taksit tutarınız 368,06 TL oluyor. Diğer bankalar ve aylık ödemeler ise şu şekilde;

  • İng Bank %1,35 368,79 TL
  • Garanti BBVA 1,91 410,96 TL
  • TEB 1,36 369,52 TL
  • N Kolay Kredi 1,59 386,56 TL
  • Enpara 1,63 389,56 TL
  • Denizbank 1,89 409,41 TL
  • Akbank 1,92 411,74 TL

Kredi ürünleri bankaların kendi müşterisine özelliğine göre farklı oranlar üzerinden de verilebiliyor. Bu anlamda çalıştığınız bankadan çok daha cazip teklifler alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu