Gündem

Boşanmaya Çalışan Kadının Ölmeden Önceki Son Sözü Yürekleri Dağladı

Boşanma aşamasındayken eşi Mahmut Işık’ın sokak ortasında öldürdüğü eşi Canan Işık’ın ölmeden önceki son sözleri gündeme oturdu. Canan Işık’ın ölmeden önce yanında bulunan iş arkadaşına Özlem Abla beni kurtar dediği yürekleri dağladı. Adıyaman’da kadın cinayeti yine gündeme taşındı.

Görücü Usulü Evlenen Çiftin İki Çocuğu Oldu

Görücü usulü olarak 6 yıl önce evlenen Canan Mahmut Işık çiftçi’nin iki çocuğu olmuş ve yaşadıkları geçimsizlik nedeniyle iki yıldır tartışmalar yaşıyordu. Bu tartışmalar neticesinde birkaç kez ayrılma kararı alan çiftin son tartışmasından sonra Canan Işık kadın sığınma evine yerleşti. Fakat aile büyüklerinin araya girmesi nedeniyle tekrar eşinin yanına dönen ışık yaşadığı şiddet sonrası üç ay önce iki çocuğu ile birlikte tekrar kadın sığınma evine yerleşti ve geçtiğimiz Aralık ayında boyanmak için dava açmıştı.

Ev Kiralayıp Yeni Yaşama Başlamıştı

Kadın sığınma evinde yaşarken bir güzellik merkezinde iş bulan Canan Işık kendisine ev kiralayıp yeni bir yaşama başladı. Boşanma davasının olduğu günün öncesinde Adıyaman Turgut Reis Mahallesinde iş arkadaşı Özlem Özbag ile yürürken yanına gelen eşi Mahmut Işık ile aralarında yine tartışma çıktı. Tartışma esnasında Mahmut Işık yanında getirdiği bıçakla Canan Işık’ı sırtından defalarca bıçaklayarak olay yerinden kaçtı. Kadın cinayeti ile olayın ardından ihbarla adrese gelen sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Adıyaman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılan Canın ışık doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı ve iki çocuğu yetim kaldı.

Son Pişmanlık Fayda Etmiyor

Eşini bıçaklayarak kadın cinayeti işleyen ve kaçan Mahmut Işık ise emniyet ekiplerince gözaltına alındı. Hastaneye sağlık kontrolü görülüne ışık’ın 1

,80 promil alkollü olduğunu, eşinin tekrar barışma teklifine olumsuz cevap vermesi nedeniyle öfkelenip öldürdüğünü, pişman olduğunu söyledi. Yetim kalan iki çocuk Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce koruma altına alındı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu