Yerel Haberler

15 Yaşındaki Traktör Motor Ustasının Elinde 4×4 Haline Gelip Değerini Artırıyor

Gönenli Motor Ustası Traktörlere ek donanımlarla 4×4 haline getirerek değerini artırıyor. Çiftçinin eli ayağı konumundaki traktörler belli bir motor gücüne sahip. Ancak Gönen Sanayi Sitesinde yıllardır faaliyet gösteren Murat Uludağ ek donanımlar ile bu gücünü artırarak hem traktörün gücünü artırıyor hem maddi değerini artırmış oluyor.

4×4 Traktör Olsun İsteyenlerin Adresi

Balıkesir Gönen Sanayi Sitesinde yıllardır motor ustası olarak çalışan Murat Uludağ piyasadaki düz traktörleri kendi hazırladığı ve aldığı düzeneklerle 4×4 çift çeker haline getirip gücünü artırıyor. Sürekli artan fiyatlar karşısında modeli ne olursa olsun aldığı traktörlere eklediği ekipmanlar sayesinde hem gücünü hem değerini artıran motor ustası 57 yaşında. Bölgede sürekli ilginç çalışmaları ile gündeme gelen motor ustası yine bu çalışmaları neticesinde ulusal basında da kendisine yer bulmuş.

İcad Ettiği Makineler İlgi Görüyor

Motor ile çalışan araçları üretme ve icat etme noktasında çalışmaları ile göz dolduran Murat Uludağ’a  ailesi de sürekli destek olmuş. Yaptığı makinelerden bazılarında ceviz fidesi sökme makinesi

Düz Traktörleri 4×4 Yapıyor

Piyasada iş yapmak için güçlü motor ihtiyacı olan çiftçilerin taleplerini yerine getiren motor ustası yaptığı iş ile çiftçinin yüzünü güldürüyor. Bölgesinde ün yapan Uluda şu ana kadar 15 yaşından büyük dört traktöre eklemeler yaptı. Şasi, Lastik ve jantlarını satın alan diğer ekipmanlarını ise kendisi tasarlayan Gönen’li usta bu işlem için 50 bin lira harcadığını belirtiyor.

57 Yaşındaki Motor ustası 45 yıldır bu işle ilgileniyor. Marka ve model gerekmeksizin hepsini 4×4 haline getirebiliyor. Ayrıca bu traktörlerin direksiyon kutusunu da tamamen değiştirdiğini belirten usta motorun şanzımanını da değiştirdiğini yaptığı traktörleri üç yıldır kullanıldığını da gururla söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu