Özel HaberYaşam

Aşk Tesadüfleri Sever Filmi Konusu, Nerede Çekildi Kimler Oynadı?

İki usta sanatçı Mehmet Günsür ve Belçim Bilgin’in oynadığı Aşk Tesadüfleri Sever Filmi 4 Şubat 2011 tarihinde vizyona girmesinden sonra çok sevildi. Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği, Oğuz Peri’nin yapımcılığını üstlendiği film tekrar tekrar izlenenler arasına girdi.

Aşk Tesadüfleri Sever Filmi Nerede Çekildi

Belçim Bilgin ve Mehmet Günsür’ün adı ile ölümsüzleşen film 2011 yılında vizyona girmişti. Geçen süre içinde filmin bazı bölümleri akıllarda kalan. Zira tekrar edilerek izlenilenler arasında. Nuran Evren’in kaleme aldığı film 2010 yılında yapılmıştı. Halen ilgiyle izlenmeye devam edilen film hakkında merak edilenlerde olmuyor değil. Filmdeki karakterler olan Özgür ve Deniz’in aşk hikayesini bilmeyen kalmadı. İstanbul’da çekimleri yapılan Aşk Tesadüfleri Sever filminin bazı bölümleri ise Ankara Esenboğa Havalimanında çekildi. Çocukluk ve gençlik yıllarının sürekli kesiştiği filmde senaryo geçmişe ve şimdiki zamana gidip geliyor.

Aşk Tesadüfleri Sever Oyuncuları Kim

Filmde Mehmet Günsür, Belçim Bilgin’nin yanı sıra Altan Erkekli, Yiğit Özşener, Ayda Aksel gibi isimler bulunuyor. Gerçek yaşanmış bir yaşam öyküsüne dayandırılmış filmde sanat ekibi titiz çalışmış. Ortaya çıkan dekorlar ve mekanlarda özenle seçilmiş. Film çok sevilmesinin beğenilmesinin ardından ikincisi ile de seyirci ile buluştu.

Film Geçmişe Götürüyor

Filmin süresi 1 Saat 58 dakika. Netflix’te sürekli izleyebileceğiniz Aşk Tesadüfleri Sever filmi ayrıca TV kanallarında da yayına alınıyor. Filmde en çok hoşuma giden ve sevdiğim nokta ise eski ve yeni zaman arasında gidiş gelişler. Zira burada Türkiye’nin 70, 80, 90 ve 2000 li yıllarına gidişler kişileri o dönemin popüler kültürlerine, müziklerine, yaşam biçimlerine ayrı bir nostaljik tat veriyor. Ayrıca sevgili Günsür’ün fotoğrafçı karakteri bir çok kişiyi fotoğrafçı yaptığından bahsetmekte yanlış olmaz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu