GündemYaşam

Nihat Doğan Malazgirt Zaferi Türk Zaferi Değil Dedi, Tepkileri Topladı.

Türkücü kimliği ile gündemde kalmak adına sürekli adım atma ihtiyacı hisseden Nihat Doğan son aşamada Didem Arslan’ın gündemine ait twitter hesabından paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda Malazgirt Zaferinin Türk Zaferi olmadığını iddia eden Nihat Doğan, Anadolu’nun Türklere kapısını Kürtlerin açtığını dile getirdi. Yaptığı paylaşıma ise tepki yağmasının ardından sessiz sedasız silme yoluna gitti.

Bilindiği üzere son günlerde Didem Arslan’ın sunmuş olduğu Yılmaz’la Vazgeçme programında yaşanılan Kürtçe dialog sonrası gündemde kalmasına Nihat Doğan’dan da ilginç bir o kadar da tepki çeken bir açıklama geldi. Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile tepkilerin ardından Nihat Doğan paylaşımını da sildi.

Türkücü Doğan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Malazgirt Zaferi Türk Zaferi değil. Türk ve Kürtlerin zaferidir. Alparslan’nın cihad çağırısını dönemin Kürtleri Med İmparatorluğu, 10 bini atlı olmak üzere 40 bin kişi ile katılmıştır. Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Kürtlerdir. Yalan tarihin kölelerini azad edeceğim” yazdı yazmasına ama bu cümlesinin de üzerinde duramayıp sildi.

Önce yazan sonra da bu cümlesinin üzerinde durmayıp silen türkücü doğan’ın bu aşamadan sonra hangi cevabı vereceği de merak konusu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu