BankalarEkonomiYapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

 Ülkemizde her geçen gün artan emekli sayısı, artık on bir milyona yaklaşmış durumda. Emekliler, maaşlarını banka ya da PTT aracılığıyla alıyor. Maaş ödemesi yapan Kamu bankaları %80, PTT de %90’lık ödeme payı seviyelerindedir. %10’luk bir paya sahip olan özel bankalar ise, emekli maaşlarından pay alabilmek için birbirleriyle adeta bir yarış haline girmiş durumda. Her banka farklı bir promosyon (özendirme) belirleyerek emeklilerin maaşlarını kendi bankalarına yatırmasını bekliyor. Dolayısıyla emeklilerde hangi banka daha çok promosyon verirse o bankayı tercih ediyor.

Birbiriyle rekabet halinde olan bankalardan Yapı kredi emeklilere ne kadar promosyon veriyor? Yapı Kredi Bankası, emeklilerin maaşını 36 aylık taahhütle taşıması sonrasında 300 TL puan kazanma fırsatı veriyor. Başvuranlar ayrıca “Yapı Kredi Emeklilik Paketi” avantajlarından da yararlanabilecekler. Ayrıca ücretsiz “Acil Medline Sağlık Hizmeti Üyeliği” de hediye ediliyor. Yapı Kredi Emeklilik Paketi Avantajları ise, birçok imkân sunuyor. Bunlardan bazıları; hesap işletim ücretinin muaf tutulması, bireysel ihtiyaç kredi kullanımı, internet şubesi, telefon bankacılığı, mobil şube ve ATM’lerden ücretsiz havale imkânı, Yapı Kredi ATM’lerinden 3.000 TL günlük para çekme limiti ile ücretsiz düzenli ödemedir.

Bir süredir Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kamu ve özel bankalarla emeklilere verilmesi gereken promosyonlarla ilgili pazarlık yapıyor. Yakın zamanda Türkiye Bankalar Birliği ile yapılmakta olan görüşmelerin sonuçlanması bekleniyor. Söz konusu görüşmelerde bankaların ödemesi gereken olası pay tutarının ortak bir seviyede olacağı konuşuluyor. Ancak bankalar, belirlenen tutarın üzerinde fiyat artışı yapabilir. Bu nedenle bankaların hemen hepsi emekli maaşların taşınmasının dışında emeklilere bazı ayrıcalıklar da sunuyor. Emekli maaşını alan veya maaşını taşımak isteyen, SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı emeklileri için geçerli olan bu sistem vatandaşların bireysel başvurması ile gerçekleşiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu