Yerel Haberler

Dokuma Park Modern Sanatlar Galerisi Bir Sergiyi Daha Açtı.

Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsünün hazırlamış olduğu “7 iklim 7 coğrafyada Bizim Yunus’a Vefa sergisiKepez DokumaPark’ta sanatseverlere kapısını açıyor. Kepez Belediyesinin öncülüğünde sanatsal sergiler yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

DokumaPark Modern Sanatlar Galerisi ülke genelinde ismini duyurmaya devam ediyor. Bu çerçevede bir sergiye daha ev sahipliğini yapan galeri Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan 7 iklim 7 Coğrafyada Bizim Yunus’a Vefa sergisi Başkan Tütüncü’nün katıldığı programla açıldı. Programa katılan Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Durna Gülşen, öğretmen Şebnem Ulusoy beşinci serginin açılışından gurur duyduklarını söyledi. Eskişehir Valiliğinin himayelerinde gerçekleştirilen sergi için öğretmen Ulusoy Yunus diyarından sizlere kucak dolusu selam getirdik. Bizlere ev sahipliği yapan Yunus’un gönül gözüyle bizleri karşılayan Antalya’mızda olmaktan büyük onur duyuyoruz” dedi.

Yunus’un topraklarından sanat eseri

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, böylesi güzel ve anlamlı bir sergiye Kepez’de DokumaPark-Modern Sanatlar Galerisi’nde ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Tütüncü, “Yunus’un topraklarından gelen çok değerli sanatkarlarımız bizlere yanlarında, heybelerinde, torbalarında bir dolu sanat eseri getirmişler. Merkezinde Yunus olan, Yunus’u anlatan, Yunus’un sevgisini, o derin hoşgörüsünü, engin felsefesini anlatan bir iklimi bize burada kuruvermişler. Onlara çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Bize sevmeyi, beraber olmayı öğretti

“Yunus’un torunlarını, Yunus’un felsefesiyle harmanlanmış topraklardan getirdikleri sevgilerle bağrımıza basıyoruz.”diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “Sergimizin hayırlı uğurlu  olmasını temenni ediyorum. Yunus bize her şeyden önce sevmeyi, bir olmayı beraber olmayı, gelin tanış olalım, işi kolay kılalım sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz. mesajıyla hem bu dünyanın, hem de ötekisinin sadedini, o güzellikler iklimi, mutluluk coğrafyasını bizlere müjdeliyor. O müjdeyi bu eserlerle birlikte Antalyalılar olarak bir kez daha aldık, kabul ettik. Bu sergide büyük emekler var. Emeklerinize sağlık. “ dedi. Diğer Yerel Haberlerimizi de inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu