Yerel Haberler

Antalya’da Yarın Okullar Tatil mi?

 Özellikle bugün yaşanılanlar nedeniyle Antalya’da yarın okullar tatil mi sorgulamaları yapılıyor. 12 Ocak Perşembe günü Antalya’da okullar tatil mi sorusuna yanıt arayanlar internet ile Antalya Valiliği açıklamalarını araştırıyor.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Antalya dahil bir çok ilde sabah saatlerinden itibaren yağış etkisini sürdürüyor. Gündem yağmur ve fırtına. Yer yer fırtına ile devam eden yağışlar Antalya’da yarın okullar tatil mi sorusuna neden olmaktadır.

Antalya’da Yarın Okullar Tatil mi?
Antalya’da Yarın Okullar Tatil mi?

12 Ocak Perşembe Günü Antalya’da Okullar Tatil mi?

11 Ocak tarihi itibariyle Antalya ve çevresine yapılan meteorolojik uyarılar tam anlamıyla haklılığını gösterdi. 11 Ocak tarihinde özellikle çocuklarını okullara göndere veliler yağan yağmur ve fırtına ile zorlu bir gün geçirdi. Bu sebeple Antalya’da yarın okullar tatil mi? 12 Ocak Perşembe günü Antalya’da okullar tatil edilecek mi? Antalya Valiliği okul tatili açıklaması gibi aramalar yapıyor.

Dün akşam saatlerinden itibaren başlayan yağmur ile fırtına Antalya’da özellikle trafiği olumsuz etkiliyor. Gün boyu Büyükşehir Belediyesi ekipleri fırtına ile ortaya çıkan hasarları gidermeye çalışırken yağmur suyu ile dolan yollar açılmaya devam ediliyor. Yapılan uyarı ile doğu ve güneydoğu yönlerinden 50-75 km fırtına yer yer 90 km hıza çıkacağı tahmin ediliyor. Fırtınanın Cumartesi sabahlarına kadar süreceği ise diğer tahmin edilen hususlardan biri. Bu sebeple Antalya’da yarın okullar tatil mi sorgulamaları yapılıyor.

Antalya’da Yarın Okullar Tatil mi?
Antalya’da Yarın Okullar Tatil mi?

Antalya Valiliğinden Okul Tatil Açıklaması

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünün yaptığı uyarıya göre 11 Ocak günü başlayan yağmur ve fırtına 14 Ocak 2023 günü sabah saatlerine kadar sürecek. Ancak Antalya’da yarın okullar tatil mi sorusu için Antalya Valiliğinden yapılan bir açıklama bulunmuyor.

Havaların ilk kez soğuduğu Antalya’da ayrıca Saklıkent Kayak Merkezine de yılın ilk karı yağdı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu