Yerel Haberler

Ayşe Sak Ortaokulu Sınavda Dereceye Giren Öğrencilere Madalya Dağıttı.

Döşemealtı, Altınkale Mahallesinde bulunan Ayşe Sak Ortaokulu ilçe ve il bazında öğrenci başarıları ile kendisinden söz ettiriyor. Öğrencilerin eğitiminde atılması gereken adımları en ince ayrıntısıyla dikkate alan okul yönetimi başarı değerlendirme sınavları tertipliyor. Bu sınavlarda dereceye girenlere de madalya ve hediye vererek aynı zamanda motive etmeyi amaçlayan okul yönetimi son sınavda başarılı olanlara madalya dağıttı.

5 ve 6 ncı Sınıflarda Deneme Sınavı

Ortaokul öğrencilerine eğitim veren Döşemealtı Ayşe Sak Ortaokulu 5 ve 6 ncı sınıflarda başarı değerlendirme sınavlarında dereceye giren öğrencilerine madalya dağıttı. Ders öncesi yapılan törende başarılı olarak madalya alan öğrencilerin mutluluğu gözlerden kaçmadı. Okul Müdürü Hilmi Erdoğan ve Müdür Yardımcısı Rabia Kaş’ın yönetimi ile ulusal bazda okul öğrencilerinin başarısı için ter döken okul öğretmenleri de sonuçlardan umutlu.

Okullar Başarı Ölçüyor

Milli Eğitim Bakanlığı dönem dönem ulusal ve iller bazında da deneme sınavı gerçekleştiriyor. Ancak okullarda anlaştıkları kurumsal firmalar ile çevrimiçi ve test usulü sınavlar da yapabiliyor. Bu anlamda Antalya’da bulunan okullarda olduğu gibi Döşemealtı ilçesinde de aynı sınavlar söz konusu. Ayrıca sınavın alındığı kurumların ulusal olarak yaptıkları sınavlar ile farklı illerdeki puan ile dereceler ile istatistiklere de ulaşmak mümkün.

İleriki Dönemlerde de Yapılacak

Döşemealtı Ayşe Sak Ortaokulu bu süreçte öğrencilerin başarı seviyelerini de ölçebilmek adına önümüzdeki dönemlerde de sınav yapacak. Öğrencilere verilen madalyalar motive açısından da önem arz ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu