EkonomiGündem

Paraya Sıkışanlar Dikkat. 3 Ay Ertelemeli 5 Bin Lira Kredi. 2022’de Ödemeye Başla

Faiz indirimi sonrası para ihtiyacı olan vatandaş bankaların oranlarını yakından takip etmeye başladı. Bu çerçevede henüz istenilen seviyelere gelmese de; bazı bankalar hoş geldin müşteri kampanyası ile cazip teklifler sunuyor. Acilen paraya sıkışanlara anında 5 bin lira kredi kampanyası da güncel olarak en son duyurulardan birisi oldu.

2022 Yılında Ödemeye Başlayacağınız Kredi

QNB Finansbank ve İng Bank yeni müşterilerine tanışmaya özel bir ekonomik kredi kampanyası düzenledi. Bu kampanyanın en cazip tarafı da krediyi hemen almanıza rağmen üç ay ertelemeli olarak taksit ödemesi yapmanız. Yani üç ay sonra ödemeye başlayacak olmanız büyük bir avantaj olarak görülebilir. Nakit ihtiyacı olan kişilerdenseniz doğal olarak bu kredinin alımında şartları da öğrenmek istemeniz en doğal hakkınız.

Kredi alacak vatandaşın en çok baktığı hususlardan birisi kolay geri ödeme olması. Burada anlık ihtiyacını bankalar sayesinde gidererek daha uzun vadede küçük taksitler ile ödemek herkesin talebi. Bunun yanında 3 ayda olsa ertelemeli olarak alınması ayrı bir avantaj olarak kullanıcının alternatifine sunuluyor. İsteyen erteleme olmadan da daha cazip bir şekilde borcunu ödemeye başlayabiliyor.

5 Bin Lira Kredi Hesaplaması

QNB Finansbank ile İng Bank’ın ilk aşamada vermeye başladığı 5 bin lira anında kredi kampanyasında en önemli özelliğin 3 ay ertelemeli olduğundan bahsetmiştik. Burada QNB Finansbank’tan alacağınız kredinin faiz oranı 1,39 ile çok cazip bir oranda diyebiliriz. 36 ay vadede ödeyeceğiniz taksit tutarı 185,86 TL. Toplamda da üç yılın sonunda bin 715 Lira 96 kuruş geri ödemeniz oluyor. İng Bank’tan kredi almayı tercih edenler 1,59 faiz oranı ile kredisini alıyor. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı da 193,28 TL. Üç yılın sonunda vade bitimi ile toplam 6 bin 983 Lira 8 kuruş ödemiş oluyorsunuz.

Okunmalı : Faiz İndirimi sonrası Ziraat Bankası Kredi Hesaplaması
Düşük faizli kredi çekme arayışında olan vatandaşlar için en büyük alternatifleriniz arasında olan QNB Finansbank Kredileri 1,39 oranı ile veriyor olması büyük avantajlar arasında bulunuyor. İlerleyen süreçlerde Merkez Bankası faiz kararları ne olur bilinmez. Ancak acil ihtiyaç için çözüm arayışında olanlar mutlaka incelemeli.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu