Gündem

Direksiyon Dersinde Duvara Çarpan Kursiyer Takla Attı. Eğitmense Ortada Yoktu.  

Antalya, Kepez ile direksiyon eğitiminde kursiyer trafik kazası yaptı. Kaza sonrası kursiyer araçta sıkışırken, direksiyon eğitimini veren kişi ise ortada yoktu.

Traji komik kazanın adresi Antalya, Kepez. Kendi özel aracı ile direksiyon eğitimi alan kursiyer A.Ö, otomobille önce duvara çarptı. Takla attı. Sonrasında ise itfaiye ekiplerince kurtarıldı. İlginç olanı ve sosyal medya ile gündem olan husus ise eğitmenin kaza sonrası ortadan kaybolması oldu.

5 Ocak 2023 Perşembe günü saat 14:00 sıralarında yanında bulunan kadın eğitmenden özel aracıyla direksiyon dersi alan A.Ö. 07 AH 523 plakalı aracı ile önce duvara çarptı. Yavuz Selim Mahallesi, 6102 sokakta direksiyon çalışmaları esnasında kursiyer A.Ö. direksiyon hakimiyetini kaybederek duvara çarptıktan sonra takla attı. Eğimli yoldan kayan araç duvara çarpması ile ters döndü.

Direksiyon Dersinde Duvara Çarpan Kursiyer Takla Attı. Eğitmense Ortada Yoktu.
Direksiyon Dersinde Duvara Çarpan Kursiyer Takla Attı. Eğitmense Ortada Yoktu.

Kaza sonrası olay yerine destek istenildi. Kazayı görenlerin de ilk müdahaleyi yaptığı kaza ile bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Araçta sıkışan kursiyer A.Ö. itfaiye ekipleri ve vatandaşlarca sıkıştığı yerden kurtarıldı. Eğitmen ise kaza sonrası bölgede yoktu. Sedye ile Ambulansa alınan A.Ö. hastaneye kaldırıldı. Kaza sonrası inceleme başlatıldı.

Kimler Direksiyon Eğitimi Verebilir?

Direksiyon dersleri kurslar ile yetkili kişilerce verilebilmektedir. Bu anlamda araç kullanmasını bilen herkes direksiyon dersi veremez. Özellikle direksiyon eğitimi verebilmeniz için MEM ile açılan kurslara katılmanız, sınavlarda başarılı olmanız gerekir. Bununla birlikte trafik kuralları iyi bilinmeli ve eksiksiz uygulayan bir sürücü olmanız gerekir. Direksiyon dersinde en önemli unsurlardan biri sabırdır. Son derece sabırlı olmanız gerekir. Bu sebeple direksiyon dersi alınacak kişiler titizlikle seçilmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu