GündemSpor

Şenol Hoca Averaj Takımı Yaptı

EURO 2021 ile Avrupa kupalarına büyük umutlarla giden bizim çocuklar tam bir hayal kırıklığı yarattı. Başından beri Şenol hoca ile olmaz diyenleri haklı çıkaran Şenol Güneş Milli Takımı Avrupa kupasındaki maçlarda bir anlamda averaj takımı yaptı. Hoca’nın sorumluluk bende sözleri sonrası yıllarca verilen emeklerde rafa kalkmış oldu.

EURO 2021 de ilk maçında İtalya karşısında 3 gol yiyen milli takım daha sonra oynadığı Galler’den de 2 gol yedi. A grubundaki üçüncü maçını ise İsveç’le oynayan milliler maçın ilk yarısında iki gol yedi. Turnuvada tek golümüz ise İrfan Can Kahveci’den geldi. Bizim çocuklar  İsveç karşısında Mert Müldür’ün çabası göz doldururken hatalı goller yemeye devam eden Uğucan Çakır’da ısrar eden Şenol Hocanın kararlarıyla milli takım dibe vurdu.

Bakü’de Azerbaycanlı kardeşlerimizin desteğiyle sahaya çıkan bizim çocuklar turnuva öncesi ruhunu Türkiye’de bırakarak gitmiş gibi oynuyor. Hani gelen her şut gol oldu diyebiliriz. Uğurcan hatalı golleri yemeye devam ederken yıllardır büyük umutlar taşıdığımız Burak ise sahada henüz yok. Üç maçtır ileride Burak ile başlayan millilerin tek golü İrfan’dan geldi.

İtalya maçında tek kale savunma yapan, Galler maçında beklentilerin çok uzağında kalan bizim çocukların İsveç karşısında etkili şutları oldu. Ancak bu şutlarda Soccer’i geçemedi. Turnuva öncesi hazırlık maçlarında medyanın bana göre dolduruşları ile turnuvaya çıkan milliler sıfır puanla Türkiye’ye dönüyor. Bundan sonraki Milli Takım döneminde Şenol Güneş’in ne yapacağını merak ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu