GündemYaşam

AÖF Açık Öğretim Fakültesi Sınavına Araba Anahtarı Alınıyor mu?

Bilindiği üzere covid-19 önlemleri kapsamında online sınav yapan Açıköğretim Fakültesi Yaz Okulu sınavları ile birlikte yüz yüze sınav yapma kararı aldı. Bu aşamada 4-5 Eylül günleri yapılacak olan sınavlara ait giriş belgeleri de yayınlandı ki öğrenim görenler şimdiden sınava nasıl gireceklerini merak ediyorlar. Bu anlamda aranılan hususlardan bir tanesi de AÖF fakültesi sınavına araba anahtarı ile girebilir miyim? Önemli uyarılar var mı? Dikkat edilecek hususlar ne oldu?

AÖF Sınavı Uyarıları

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2021-2022 yılı sınav takvimini yayınlamasının ardından sınava giriş belgelerini de yayınladı. Binlerce kişinin katılacağı sınavlar için online yapılması beklentiler içerisinde olsa da; AÖF son aşamada yaz okulu sınavını yüz yüze yapacağını açıklamıştı. Bu nedenle de tüm görevlendirmeler yapılmış durumda.

açıköğretim sınavına araba anahtarı alınıyor mu

Sınava giriş belgesi yayınlayan AÖF ayrıca dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında da bilgi verdi. Bu manada merak edilen en büyük husus sınava araba anahtarının alınıp alınmadığı. AÖF sınavına girecek öğrencilerin sınava araç anahtarı ya da başka anahtar ile girmesinde bir sakınca yok. Bu manada yapılan uyarılarda da anahtar için bilgi bulunmuyor.

Açıköğretim Sınavına Araba Anahtarı İle Girişte Bulunması gerekenler

Yaşam içerisinde sürekli karşılaşacaklarımızdan birisi olan AÖF Sınava girişte kabul edilebilmeniz için mutlaka Sınav Giriş Belgeniz ve onaylı kimlik belgesi ile hazır bulunmanız gerekiyor. Kimliğiniz fotoğraflı, soğuk damgalı ve TC kimlik numarası yazılı olan nüfus cüzdanı, Yeni Kimlik Kartı, Sürücü Belgesi, Pasaport ve geçici kimlik belgesi gerekiyor. Bunun yanında yanınızda cep telefonu, cetvel, pergel, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera gibi iletişim cihazlarının bulunması yasak. Koyu yazan kurşun kalem, iz bırakmayan silgi olması da önemli.

aöf sınavına araba anahtarı alınıyor mu

Okunmalı : Sınavsız KPSS Memur Alımı Nasıl Olur?

Aöf sınavında hesap makinesi kullanımı serbest. Ancak hesap makinesinin alfabetik tuş takımının program yapılması, saklanması, çalıştırılasına olanak vermemesi de önemi hususlardan bir tanesi. (EXE, STORE, RUN gibi)

Gündem Haberlerinden birisi olan Açıköğretim Fakültesi Sınavlarına girişlerde araba ve diğer anahtarların alınmasında bir engel bulunmuyor. Bununla birlikte sınav giriş belgesinin altında da mutlaka sınava ait önemli uyarılar ayrıca belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu