GündemYaşam

Antalya Valiliğince Suda Boğulma Olaylarının Önlenmesi Genelgesi Yayınlandı.

Yaz mevsiminin normal hava sıcaklıklarının üzerinde bulunması  ile özellikle turistlerin ve vatandaşlarımızın serinlemek için girdikleri deniz, tatlı su, akarsu, göl, baraj gibi su birikintisi olan yerlerde suda boğulma olaylarının önüne geçebilmek adına Antalya Valiliği 2021-3 No’lu “Suda Boğulma Olaylarının Önlenmesi “ konulu Genelge yayınladı.

Antalya Valiliği’nden Genelge (2021-3)

Antalya Valiliği, İl Yazı İşleri Müdürlüğünce, Antalya Valisi Ersin Yazıcı imzalı yayınlanan genelgede; ilgili kurumların mahiyetinde Suda Boğulma Olaylarını Önleme İl Komisyonu oluşturulacağına değinildi. Oluşturulacak olan komisyon ile Antalya ilinde suda girilecek yerlerde ve yüzme alanlarında uyulacak genel kuralları belirlemek, suda boğulma olayları önleme ilçe komisyonlarınca denetimleri değerlendirmek, suda boğulma olaylarının analizlerini yapmak için komisyonun Nisan ve Kasım ayları ile gerekli görüldüğü takdirde toplanacağı belirtildi.

İl Komisyonunun yanında ayrıca ilçelerde de ilçe komisyonları kurulacak ve boğulmaların önüne geçilmesi adına tüm tedbirler alınacak.

Kamuoyunda farkındalık yaratması açısından özellikle denize kıyısı olan ilçeler başta olmak üzere Kaymakamlıklar, Büyükşehir Belediyesi ve İçişleri Bakanlığına bağlı kolluk kuvvetleri yapacakları çalışmalarda azami dikkat gösterecek.

İlgili Genelgeye buradan ulaşabilirsiniz. 2021_3_genelge_suda_bogulma

Antalya İlçe Suda Boğulma Önleme Komisyonları

­İlçeler için ise; Suda Boğulma Olaylarını Önleme İlçe Komisyonlarınca yapılacak denetimlerde, Valiliğimizce geliştirilecek Suda Boğulma Olaylarını Önleme İlçe Komisyonu Denetim Raporları kullanılacak ve Suda Boğulma Olaylarını Önleme İlçe Komisyonlarınca denetimler, 01 Mayıs­31 Ekim tarihleri arasında ayda en az bir kez olacak şekilde yapılacak, denetim sonucu hazırlanan raporlar, her ay düzenli olarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne gönderilecektir. Yüzme alanlarının çokluğu ve genişliği dikkate alınarak denetimlerde öncelik Mavi Bayrak ödüllü olmayan plajlara verilecektir. denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu