Özel HaberYaşam

Bu Video Kısıtlıdır Mesajı TTNET Sorun Giderme

Bazı internet kullanıcılarının farklı internet sitelerine girişleri ve videoları internet sağlayıcıları tarafından kısıtlanabiliyor. Bu manada kullanıcı dilediği gibi kısıtlamaları kaldırma hakkına sahip olsa da, bağlantı esnasında kişinin karşısına “ Bu video kısıtlıdır. Bir Google Apps hesabıyla oturum açmayı deneyin “ mesajı alıyor. Bu mesajı alanlarda istedikleri videoyu izleyemediklerinden şikayetçi.

İnternet sağlayıcı olarak farklı bir kurum ya da GSM firmasını seçebilirsiniz. Bu firmalar bizlerin internet kullanımında bazı hususlardan korumak adına filtre uygulayabiliyor. Bunlardan birisi 18 yaş altı çocukların farklı videolar ve internet sayfalarına girişlerini engellemek adına yapılıyor. Örneğin şiddet içeren bir videonun çocuklar tarafından izlenmesini engellemek adına filtre uygulaması yapılıyor. Bu uygulamaya takılan kişiler doğal olarak karşısında bu video kısıtlıdır uyarısı alıyor. Bu aşamada izlemek isteyen kullanıcı ne yapacağının sorusunu soruyor. Yani yaşam içerisinde böyle sorunlar karşımıza çıkabiliyor.

Özellikle kablolu internet sağlayıcısı olan TTNET kullanıcısıylasınız ilk internet bağlantısının kurulması ile filtre uygulaması da sizin isteğiniz dışında değişebiliyor. Bu noktada kişiler gerekli filtre ayarlarını TTNET müşteri hizmetlerini aradıktan sonra gerçekleştirebilir. Bu sayede de istedikleri video ve internet sayfalarını engelleme olmadan ziyaret edebiliyor.

İnternet kullanıcısı bilgisayarından DNS’lerini değiştirse ve güncellese dahi bu sorun çözülemiyor. Yapmanız gereken husus TTNET müşteri hizmetleri numarası olan 444 1 444 numarayı arayarak buradan kısıtlı modunu kapattırmak olacaktır. Bu sayede bu vedeo kısıtlıdır uyarısı almaktan kurtulmuş oluyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu