Özel HaberYaşam

Telefonda arama kısmından engellendiysek aradığınız kişiye ulaşılamıyor sinyali verir mi?

Akıllı cep telefonları bizlere uygulamalar ile her türlü hizmeti veriyor. Bunlardan birisi de istediğimiz telefon numarasının bizi aramasını engellemek. Fakat bu işlem ikili ilişkilerde farklı sorunlara neden açar. Kurumsal firmaları engelleme yoluna gitmeniz sorun teşkil etmese de; yakın dostlarımızın engellenmesi kırıcı olabilir. Aslında burada değinmek istediğimiz husus Telefonda arama kısmından engellendiysek aradığınız kişiye ulaşılamıyor sinyali verir mi? Sorusunun cevabını bulmak. Yani kişiyi engellediğinizde arama sonrası nasıl bir karşılamamız olacak asıl merak ettiğimiz husus bu.

Android telefonlar bizlere istenilen numaraları engelleme imkanı veriyor. Bu engellemeler sonrası kişi sizi arasa bile sizin telefonun özelliğine ve Android işlemcinin sürümüne göre değişiklik gösteriyor. Bazı sürümlerde kişi sizi arayınca bir kez çalar gibi olur ve sonrasında da meşgule düşer. Ancak Androidin son sürümü olan Android 11 – ColorOS 11.1 ile engellediğiniz kişi sizi aradığı an direk meşgul çalmaya başlıyor. Yani sizin engellediğiniz numaralar sizi aradığı zaman sizi meşgulmüş, başka birisi ile telefonda görüşüyormuş gibi bir etki yapıyor.

Bazı kurumsal firmaların sizi sürekli aramaları rahatsız edici bir boyut kazanabiliyor. Burada kişilerde bu firmaların numarasını engelleme yoluna gidiyor. Ancak bu durum sizin firmadan kurtulacağınız anlamına gelmesin. Çünkü firmalar birden fazla numara kullandıkları için her aradıklarında farklı numaralar ile size ulaşıyor. Bu durumda sizin bu firmalardan arınabilmeniz için o firmanın bütün telefon numaralarını engelleme yapmanız gerekiyor.

Android ve İos işlemcili telefonlar ile istediğiniz telefon numarasının sizi aramasını engelleyebilirsiniz. Dilediğiniz zaman da bu engeli kaldırma doğal olarak hakkınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu