EkonomiGündemÖzel Haber

İninal Kart Nedir? Yanlış İninal Hesabına Para Yatırdım Nasıl Geri Alırım?

İninal Kart Nedir? Yanlış İninal Hesabına Para Yatırdım Nasıl Geri Alırım? – İninal kart bir PTT şubesinden ya da Migros, Şok gibi marketlerden temin edebileceğiniz bir ön ödemeli karttır. Yüklediğiniz paraları harcama ve ödeme yapma aracı olarak kullanırsınız. Bu kartınıza para yüklemek için farklı seçenekler bulunur. Yüklerken bankanın vermiş olduğu bir iban numarası bulunur ve bu numaranın arkasında belirtilen 16 haneli ininal kart numarası ile para gönderim işlemleri yapılmaktadır. Burada kartınıza para yüklerken yanlış numara ile hesaba para yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada paranızı geri almak biraz zor bir husus.

Yanlış İninal Hesabına Para Yatırılırsa

Yanlış İninal Kart Hesabına para yatırdım nasıl geri alırım sorunuz bulunuyorsa ilk yapmanız gereken husus 0 850 311 77 01 İninal Müşteri Hizmetlerini aramak ve buradan destek almak olmalı. Kart hesabı yanlış girilmesi söz konusu olabilir. Ancak yanlış girilen numara üzerinden de bir ininal kart olmalı. Nitekim bu kartın kimde olduğu gibi hususlar hakkında müşteri hizmetleri gerekli bilgiye sahip olacaktır. Karta para yüklemeler Master Card için limitli. Bu limitin üstü yatırımlar kişiye iade ediliyor.

Okunmalı : Troy Kart Nedir Açılımı, Avantajları

2012 yılında kurulmasının ardından 2017 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan e-para lisansı alan ininal kart güncel olarak 3 milyondan fazla kişinin cebine girdi. Bu anlamda yatırmış olduğunuz paraların da başka kart hesaplarına aktarılması mümkün. Müşteri hizmetlerinden teknik destek alınsa da; Harbiye Mahallesi, Asker Ocağı Caddesi, No.6 Süzer Plaza, Şişli, Beşiktaş İstanbul adresindeki İninal kartın mail adresi ise [email protected] Bu mecralara da sorunlarınız için başvuru yapabilirsiniz.

İninal Kartı Kullanmıyorum Kapatılır mı?

İninal kart üzerinde bir isim yada kart sahibine ait arkasında bir baka hesabı yoktur. Burada kişiye özel kart söz konusu olmasa da talep olması halinde de limitsiz kart düzenlemesi yapılabiliyor. Kartınızın her kartta olduğu gibi bir miadı ile son kullanım tarihi bulunuyor. Bu tarih dolması halinde içerisinde para varsa bu paranızı yeni kartınıza aktarma talebini müşteri hizmetlerinden sağlayabiliyorsunuz. Ancak 3 ay süre ile kullanmıyorsanız ve içerisinde bakiyeniz yoksa ininal kart sözleşme gereği kapatılıyor.

Okunmalı : Akbank İninal Karta para Yükleme

İninal Kart Harcama İtirazı

Ön ödemeli kartınızla sizin bilginiz dışında, yetkilendirme harici ya da hatalı olarak ödeme yapıldığını düşünüyorsanız bu ödeme işlemi için itirazda bulunabiliyorsunuz. Bu itiraz sonrası değerlendirme süresi 45 gün ile 180 gün arasında değişiklik gösteriyor. Bu harcama ödeme yurt dışı ise sanıyorum itirazınıza uzun bir süre sonra anca cevap verilecektir.

İninal kart talebinde bulunmanız sonrası sizlere bir sözleşme imzalatılıyor. 12 sayfalık uzun bir sözleşme söz konusu ve hepsini okumanız neredeyse imkansız. Burada kartınız ile ilgili tüm hususlar açıkca belirtilmiş. Sizlerde kart hakkında bilgi edinmek ve haklarınızı öğrenmek isterseniz Sözleşmeyi indirirek inceleyebilirsiniz.

Finansal bir kuruluşa ihtiyaç duymadan sağlanan karta para yüklenerek harcama imkanları veren bir ön ödemeli karttır ininal. Eğer bir kredi kartı alamıyorsanız burada yurt içi ve yurt dışında internet siteleri ve mağazalarda banka kartlarının geçtiği her yerde kullanabileceğiniz bir ininal kart alınabilir.

Kredi kartı gibi kullanılıyor olsa da burada yaş sınırı 13 olarak belirlenmiş ve karta sahip olabilmek için PTT şubesinden almanız gerekiyor. Alım için ise en az 15 yaş sınırlaması konulmuş. Telefon için ise İOS ile Android uygulaması bulunan ininal cüzdan sayesinde bakiyelerinizi kontrol ve hesap hareketlerine ulaşım imkanı sağlanmış. Bu karta para yüklemesi yapabilirken aynı zamanda bankamatikten te nakit para çekimi yapmanız mümkün.

İninal Karta Nasıl Para Yüklerim?

Havale İle Para Yükleme ; Almış olduğunuz ön ödemeli kart ininal hesabınıza EFT ve Havale yöntemi ile para gönderimi yapabiliyorsunuz. Akbank, Garanti BBVA, Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank ve Denizbank şubelerinde hesabınız varsa havale yapmanız mümkün iken diğer bankalardan da EFT ile para yükleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Akıllı telefon uygulaması İninal cüzdan ile para yüklemek isteyen kişiler ise para yükle menüsünden Havale, EFT, Banka ve kredi kartı seçeneği ile yüklemek istediğiniz miktarı girdikten sonra yükleyebilirsiniz. Burada kartınıza ait limit söz konusu. Bu limitin üstünde para göndermeniz halinde gönderilen hesaba fazlalığı iade ediliyor. Bu aşamada Master Card logosu bulunan kartınıza en fazla bir seferde 300 lira para yüklemesi yapabiliyorsunuz. Buradaki limit Vİsa logolu kartlar için geçerli değil.

Diğer Para Yükleme Yolları

Bu karta para yüklemek için önünüzde büyük bir yelpaze bulunuyor. Bankaların ATM’leri, PTT şubeleri, Migros, Şok, Macrocenter, Teknosa gibi mağazalar ve NKolay üzerinden paranızı yükleyebilirsiniz.

İninal Kart Kullanım Ücreti

Karta ilk alım anında 5 TL ücret ödüyorsunuz ve daha sonra kullandığınız her ay için 2 TL ücret ödemeniz oluyor. Kartınıza para yüklemek ve kullanmazsanız bu ücret talep edilmez ancak içinde para varsa ve kullanıyorsanız sistem otomatik olarak kesiyor. Eğer bu kartınızı yurt dışı harcamalarında kullanmak isterseniz otomatik olarak paranız döviz kuruna çevriliyor. Siz TL yükleseniz dahi döviz olarak hesaplanıyor.

İleriki dönemde İninal kart içerisine yüklediğiniz paranızı harcamanız ve çekmek istiyorsunuz. Burada çekebileceğiniz tutar cari yıl içerisinde en fazla 300 lira ile sınırlandırılmış. Ayrıca bu ücretin üzerinden % 1,15+1,04 TL çekim ücreti tahsisi yapılıyor. Bunu da hatırlatmakta fayda var.

İninal Kart Şifresi ve Yenilenmesi

İninal kartınıza ait bir bankamatik kartı gibi şifresi oluyor . Kartınızın arkasında bulunan 16 haneli numaranın en son dört hanesi şifre olarak belirlenmiş. Tabi dilerseniz bu şifreyi değiştirebiliyorsunuz. Yine uygulama üzerinden kart işlemleri menüsü ile şifrenizi sıfırlayarak yeni bir şifre de alabiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu