Gündem

PKK Elabaşları Teker Teker Öldürülüyor. Ali Haydar Kaytan Hak Ettiği Yerde.

Fuat Kod adı ile PKK terörünün kurucularından Ali Haydar Kaytan diğer elebaşları gibi Milli İstihbarat Teşkilatının attığı adımlar ile etkisiz hale getirilerek hak ettiği yere gönderildi. İmralı canisi Öcalan’ın kendisinden sonra örgütte sözü geçecek kişi olarak tanımladığı Kaytan’ın cesedini defnedenler için ise infaz edildiği gelen haberlerde bulunuyor.

Cesedi Gömenlere İnfaz

İmralı’da bulunan PKK elebaşı Abdullah Öcalan’nın kendisinden sonra görmek istediği PKK kurucularından elebaşı Ali Haydar Kaytan Mit ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarılı operasyonları ile kuzey ırakta öldürüldü. Ölümünün ardından cesedinin gömüldüğünü gören ve defnedenler ise infaz edildi. Terör örgütünde canlı bomba eylemi gerçekleştirecek olan canileri seçen, 2016 yılında da Ankara Güvenpark ile Merasim Sokak saldırılarının talimatını veren Ali Haydar Kaytan için başına 10 milyon lira ödül konulmuştu.

Başarılı Operasyon MİT ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden

Cesedinin defni sonrasında ölümünü gizlemek için PKK’nın defneden teröristleri de infaz ettiği ortaya çıktı. MİT ile Türk Silahlı kuvvetlerinin başarılı operasyonlarına birisi daha eklendi ki korkusundan sürekli yer değiştiren PKK elebaşları bu aşamadan sonra Türk Kuvvetlerini daha çok ensesinde hissedecek. Yapılan operasyonda Kaytan’ın kesin olarak kaldığı yer tespit edilmesinin ardından yapılan operasyonda Fuat kod adlı Kaytan hak ettiği yere gönderildi.
Gündem haberleri arasına bugün sabahın ilk saatlerinde düşen, PKK’nın ölümünü gizleyerek örgütten kopmaların önüne geçmek adına cesedi defnedenleri de infaz ettiği ortaya çıktı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu