Gündem

Yuttuğu Uyuşturucu Kapsülleri Hayatına Mal Oldu.

KKTC’den sınır edilmesi sonrasında ülkesine gidebilmek için aktarmalı olarak İstanbul Havalimanı’na gelen burada fenalaşan Kongo’lu P.M.V. midesine yuttuğu uyuşturucu kapsüllerinin patlamasıyla hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtarılamadı.

Uyuşturucu Kuryesinin Midesinde Patladı

Kongolu uyuşturucu kuryesi P.M.V KKTC’den sınır dışı edilmiş ve ülkesinin başkenti Kinsaşa’ya aktarmalı olarak İstanbul Havalimanına gelmişti. Ercan Havalimanından aktarmalı uçak ile istanbul’a inmesinin ardından fenalaşan P.M.V hastaneye kaldırıldı. Aktarma sırasında geri gönderme işlemleri yapılırken fenalaşan P.M.V ye ilk önce sağlık ekipleri müdahale etti. Ardından hastaneye kaldırıldı. P.M.V nin midesinde patlaması sonrasında vücuduna yayılan uyuşturucular bulunduğu belirtildi.

Havaalanı Güvenlik Kameralarına Yansıdı

Gündeme düşen aktarma işlemleri sırasında geri gönderme merkezine gelişi, rahatsızlanması, hastaneye götürülmesine kadar tüm ayrıntılar güvenlik kameraları ile gözlemlendi. Kuryelik için kokain dolu kapsülleri midesinde taşıyan Ekvadorlu ZXFL da geçtiğimiz günlerde aynı şekilde fenalaşarak yere düşmüş, başını alana çarpmış ve bilincini kaybetmişti.

Midesinde Uyuşturucu Patlayan İlk Değil

Kuryelik yaparken yakalanmamak için uyuşturucu kapsüllerini midelerine yutan daha sonrada bunları çıkaran kişiler ilk değil. Zaman zaman haberlere yansıyan bu olay sadece yakalanabilenler. Ancak onlarca kapsülü taşımak için midesine yutan kişiler hayatlarına mal olsa da tehlikeyi göz ardı ediyorlar.
Kongo uyruklu P.M.V’de kuryelik yaparken KKTC’de sınır dışı edilmesi üzerine İstanbul Havalimanına geldiğinde geri gönderme işlemleri esnasında fenalaştı. Hastaneye kaldırılmasına karşın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Taşıdığı uyuşturucu canına mal oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu