Yerel Haberler

Mustafa Ayşe Altun İlkokulunda Kütüphane ve Sergi Açılışı Yapıldı

Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Kütüphane, Konferans Salonu ve Resim Sergisi açılışı renkli görüntülere neden oldu.

Memursun.com – Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde bulunan Mustafa Ayşe Altun İlkokulu’nda Okul İdaresi, Öğretmenler ve hayırseverlerin katkılarıyla yapılan Kütüphane ve Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde sınıf öğretmeni Yeliz Ay’ın açmış olduğu resim kursunda yapılan resimlere ait sergi açılışı gerçekleştirildi.

Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Kütüphane Açılışı
Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Kütüphane Açılışı

Açılışa İlçe Kaymakamı Nuri Özder, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Korkut, Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen, Öğretmenler ve veliler katıldı. Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirmiş olduğu 17 bin okulda 17 bin kütüphane hedefi ile “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” kapsamında Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Kütüphanesi de açılmış oldu.

Okul Müdürü Tarık Tekin’den Teşekkür Konuşması

Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Müdürü Tarık Tekin başta olmak üzere okul idaresi ve öğretmenlerinin uzun süredir çalışmalarını gerçekleştirdiği kütüphane hazırlığı meyvelerini verdi.  Açılışta konuşan Tekin; kütüphanenin açılmasıyla büyük bir eksikliğin giderildiğini söyledi. Kütüphanenin kazanılmasında hayırseverler

, okul velileri ve öğretmenlerin katkısının çok olduğunu, hazırlık aşamasında çok mutlu olduklarını belirtirken, çok yorgun olduklarını da sözlerine ekleyen Tekin; mutluyuz, sevinçliyiz, çünkü 500 öğrencimize yeni bir kapı açtık diye konuştu. Kütüphane açılışı için öncelikli olarak öğretmenlerine teşekkür eden Tarık Tekin emeği geçen herkese destekleri ve katkılarından dolayı ayrıca teşekkür etti.

Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Kütüphane Açılışı
Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Kütüphane Açılışı

Mustafa Ayşe Altun ilkokulu Resim Sergisi

Konuşma sonrası kütüphane açılışında kurdeleyi kesen Kaymakam Nuri Özder açılışa katılanlarla birlikte kütüphanede incelemede bulundu. Öğrenci, Öğretmenler ve velilerle bir süre kitap okumasının ardından Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde sınıf öğretmeni Yeliz Ay’ın açmış olduğu resim kursunda öğrencilerin yaptığı resimleri inceleyen Kaymakam Özder resimler hakkında bilgi aldı.

Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Resim Sergisi
Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Resim Sergisi

Aydın Zeybek Gösterisi İlgi Gördü

Resim sergisi sonrası aynı zamanda açılışı da gerçekleştirilen konferans salonunda kısa süre üç kişilik Aydın Zeybek gösterisi ile ziyaretçiler ile açılış renklendirildi. Okula destekleri bulunan hayırseverler ile velilere verilen onur belgesi sonrasında okul idaresinin yapmış olduğu aşure etkinliğine geçilerek açılışa gelen herkese aşure dağıtıldı.

Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Kütüphane Açılışı Anı Fotoğrafı
Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Kütüphane Açılışı Anı Fotoğrafı

Mustafa Ayşe Altun ilkokulu kütüphane açılışı, konferans salonu açılışı ve resim sergisinin gezilmesinin ardından okulda toplu anı fotoğrafı çekimi yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu