Yerel Haberler

Kepez’de Yeni Kütüphanenin Tabelasında Amir Ateş Yazıyor.

Kepez Belediyesinin uzun süredir hazırlıklarını yaptığı Amir Ateş Kütüphanesi yapılan törenle hizmete açıldı. Esentepe Mahallesinde açılışı yapılan kütüphane beğeni topladı.
Sürekli yenilerini ekleyen Kepez Belediyesi bu anlamda dokuzuncu kütüphanesini Amir Ateş Semt Konağında açtı. Açılışa Belediye Başkanı Tütüncü, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Tütüncü yaptığı konuşmada; Kütüphanelere bir yenisini daha eklemekten mutluluk yaşadığını dile getirdi. Esentepe Mahallesi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken buradaki kentsel dönüşümün 2022 yılı başında başlanacağı müjdesini de verdi.

Tütüncü 8 Mahallede Kentsel Dönüşüm yapılacağını açıkladı.

Fatih Mahallesi, Göçerler, Çamlıbel, Yavuz Selim, Esentepe, Kazım Karabelir, Fevzi Çakmak ve Çankaya mahallelerinde büyük bir kentsel dönüşüm projesi hazırlandığını vurgulayan Tütüncü; “Hemşehrilerimizin arsalarını değerlendirdik, hemşerilerimiz bu arsaların üzerine dilediği zaman dilediği müteahhit vasıtasıyla binalarını yapabilecekler. Yaklaşık 4,5 yıldır devam eden bir süreç. 8 mahallede bu anlaşmaları sağlamak, bir evin içinde yerine göre 4 kişi anlaşamıyor. 8 mahallenin içerisindeki herkesi anlaştırmak kolay değil.”  dedi.

Şehir Hastanesi 2023’te hizmete girecek

Tütüncü 2011yılından bu yana şehir hastanesi ile ilgili çalışmaları olduğunu, 2021 yılında bu hastanenin temelinin temelinin atıldığını, 2023 yılında Antalya Şehir Hastanesinin hizmete gireceği müjdesini yineledi. Yapılacak olan hastane 1078 yatak kapasiteye sahip olacak ve 1500 yatağa kadar kapasite artırılabilecek.
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü ayrıca 16 kütüphane açılışı hedeflediklerini, bunların birer birer açıldığını, bugün açılışını gerçekleştirdikleri kütüphanede aynı anda 200 den fazla çocuğun ders çalışabileceğini açıkladı. Antalya ve Kepez Haberleri için Yerel Haberler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu