Özel Haber

Botoks Fiyatları 2023 (Özel ve Devlet Hastanelerinde Ne Kadar? Yapılıyor mu?

Medyaya olumsuz haberlerin yansımasına rağmen özellikle kadınlar tarafından sık sık yaptırılan estetikler arasında bulunan botoks bir çok kişinin beklentisini karşılamaya devam ediyor. Botoks konusu hakkında kişiler her ne kadar yaptırmak istese de aynı zamanda araştırma yapmaktan da çekiniyor. Bu nedenle aramaların başını botoks nedir? Nerelere botoks yaptırılır? Botoks fiyatları ne kadar? Gibi sorular çekiyor. Memursun olarak sizlere botoks hakkında ayrıntılı bilgiler sunmak istedik.

Kalıcı Botoks Fiyatları Ne Kadar?

Botoksun tam olarak 6 ay süre sonrası etkisini kaybettiğini belirtmiştik. Bu aşamada en uzun vadede kalıcı botoks fiyatları yaptırılan tıp merkezi ve hastaneye göre değişiklik gösterir ve geçen zamanla da artış gösterir. Bunun yanında yaptıracağınız yere göre de farklı fiyat uygulaması yapılmaktadır. Bununla  birlikte kişiye yapılacak botoks sayısına göre de ücret değişiklik gösterir. Yani net bir rakam vermek imkansızdır.

Bunun yanında hastane, poliklinik ve tıp merkezleri yapılacak botoks için ücret ilanı yapmaz, yayınlamaz ve telefonla dahi ne kadar olduğu hakkında bilgi vermezler. Bu nedenle de internet siteleri üzerinden de rakam paylaşmaları mümkün değildir. Yani bu durum hem hastanelerin mevzuatına aykırı hem yasalara aykırıdır. Sizler güzelleşmek için yapacağınız ameliyatsız botoks uygulamaları için mutlaka yasal olan hastane ve poliklinikler başvurmanız sizin için en doğru karar olur. Nitekim medyaya yansıyan bir çok haberde kuaförde, güzellik salonlarında yapılan botokslar sonrası yaşanılan mağduriyetleri duymuşsunuzdur. Bu haberlerden birisi olmamak adına doğru adreslerde işlem yapılması gerekir.

Memorial Hastanesi Botoks Fiyatları

Hastanelerin bu fiyatları ilan ederek yayınlamasının mümkün olmadığını belirtmiştik. Ancak hastane kişilere internet üzerinden fiyat alma imkanı vermektedir. Burada online hizmet veren hastanenin fiyat alma sayfasından gerekli bilgileri forma işleyerek gönder menüsü ile hareket etmeniz gerekiyor. Bu aşamada fiyat teklifi alabileceğiniz sayfa https://www.memorial.com.tr/online-hizmetler/fiyat-sor/

Botoks Markasına Göre Fiyat

Yaptırılacak olan uygulamanın kriterleri ödeyeceğiniz fiyat için önemli hususlardır. Yani uygulamanın yapılacağı bölge kadar kullanılacak olan botulinum toksininin markası, çeşidi, uygulama sayısı ve lokasyonuna göre değişir. Bu nedenle bu uygulamayı yaptıracağınız tıp merkezinde ilgili doktora muayene olunması, beklentilerin sunulması ile hangi bölgelere  ne kadar dozda yapılacağına dair bir takvim uygulanmalıdır. Bu aşamadan sonra da sizlerin ödeyeceğiniz fiyat netlik sağlar.

Okunmalı : Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı Ücretleri

Botoks Fiyatları İllere Göre Değişir mi?

Yapılacak olan botoks uygulamasının fiyatı illere göre, hastaneye ve uygulanacak polikliniğe göre değişiklik gösterir. Nitekim aynı ilde bile fiyatlar değişebilir. Toksinin markası aynı olmasına karşın fiyatları da aynı olabilir. Ancak bu fiyatların uygulanmasındaki hastane ve dozaj miktarları doğrudan botoks fiyatları için etkili olur.

Konu botoks olunca aslında sorularımızın adedi de artıyor. Nitekim kalıcı olarak yaptırılmak istenilen botoks aynı zamanda geçici olarak ta uygulananlardan. Bu aşamada özellikle büyükşehirlerde özel hastanelerce yapılan bu estetik türü maliyetli olabiliyor. Nitekim özel hastaneler olması, son zamanlarda virüs salgını, ekonomik olarak yaşanılan döviz kurlarındaki dalgalanmalar neticesinde yaptırılacak olan mikro ve kalıcı botoks fiyatları da artış gösteriyor. Burada yeni yıla girilmesi ile bir çok kalemde fiyat artışı yaşanıyor olması botoks fiyatlarını da doğrudan etkiliyor.

Okunmalı : Dudak Dolgusu Estetik Fiyatları

Botoks Nedir?

Toksin olarak niteleyebileceğimiz Botoks Clostridium Botulinum bakterisinden elde edilmektedir. Toksin olarak adlandırılması elbette kişileri ürküten tarafı. Ancak güzelleşmek ve genç görünmek uğruna bu aşamalar hızlı geçiliyor. Ancak endişelenecek bir durum bulunmamaktadır nitekim iyi huyludur ve tıp alanının bir çok devresinde bu toksinler kullanılmaktadır. Yapılan botoks sonrası sinirlerin ulaştığı bölgeler aza indirilir ve tamamen yok edilmesi amaçlanır.

Yıllardır kullanılmasına rağmen estetik alanında son yıllarda kullanılmaya başlanılan botoks oldukça popüler bir işlem olarak dikkatleri çekiyor. Özellikle kadınların yüzlerindeki kırışıklıkları azaltmak için kullanılıyor olsa da, alında, kaş arasında, ağız ve dudak çevresinde, göz kenarlarında uygulanmaktadır. Kişilerin  göz altı, kaş aralarındaki kırışıklıklar yaşlı bir görünüme neden olduğundan yaptırılan botokslar sonrası yorgun olan yüzlerde daha genç bir yüz ifadesi ortaya çıkar.

Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yaptırılan botoksların türü ve nerede yaptırıldığı önem arz eder. Yapılan estetik ile botoks sonrası etkisi üçüncü gün başlar ve iki hafta sonrasında istenilen etkiye ulaşır. Bu yapılan işlemin süresi ise 4 ay ile 6 ay arasında değişiklik gösterir. Fakat yapılan her işlem sonrası 6 aylık süre sonu burada yapılan işlemin etkisi biter. Sürekli yaptırılıyor olması ve bu sürenin 3 yıla kadar çıkması sonrasında kişilerde etkisinin biraz daha uzadığı da görülmüştür. İstenilen yaşta yaptırılabilen bir uygulama olması nedeniyle gençlerde de bazı görünümlerin değişikliği için yapılabiliyor. Ancak yasal olarak 18 yaş altına bu uygulamanın yapılması yasaktır.

Okunmalı : Özel Hastane Gecelik Yatak Ücretleri

Botoks Hangi Bölgelere yapılıyor?

Botoksun yapıldığı uygulandığı bölüm yüz ve çevresidir. Burada yaptırılabilen yerler Alın, kaş arası, göz çevreleri, dudak üstü, çene, boyun, burun, diş eti ve migren botoksu olarak sıralanabilir.

Botoks Şikayetleri Yan Etkileri

Botoks kişilere memnuniyet verdiği gibi bazı şikayetleri de beraberinde getirmektedir. Bu aşamada yan etkisinin olup olmadığı araştırılma konusu haline getirilir. Muayene esnasında bu durumu yine doktorunuzla paylaşmanız önemli olabilir. Nitekim burada karşılaşılabilecek durumlar hakkında bilgilendirmelerde sizlere yasal olarak yapılmak zorundadır. Kullanılacak olan botulinum toksini önemlidir. Türkiye’de üretimde olan iki botulinum toksini markası mevcuttur. Bu ürünleri Türkiye’de bir çok hastane kullanmaktadır ve Allergan Botox onabotulinumtoxinA ve Dysport abobotulinumtoxinA olarak güvenli olduğu belirtilmektedir.

Sahte Botinilum Toksinlerine Dikkat Edin

Doğru toksinin kullanılması sağlığınız açısından önemli bir husus. Nitekim uzak doğu ülkelerinden getirilen toksinlerin sahte olması sağlığını etkileyecektir. Yasak yollarla Pakistan, Hindistan ve Çin gibi uzak doğu ülkelerinden getirilen sahte botilinum toksinlerinin sağlığa zararı büyüktür ve doğru markalar ile emin ellerde yaptırılması gerekir.

Botoks 18-65 yaş arası herkese kullanılabilir. Ancak doktorlardan bu konuda da onay alınması gerekir. Bu aşamada gebe olan ve çocuk emziren annelerin de bu uygulamayı yaptırması uygun görülmemektedir. Hatta uygulama öncesi alkol, yeşil çay alınması yasaklanır ve kişilere C, E vitamini ve Omega 3 alınması da engellenmeye çalışılır.

Kısaca belirtmek gerekirse yaptırmak istediğiniz botoks uygulamasının yapılacağı yer, markası ve dozajına göre botoks fiyatları belli olur. Bu uygulamayı yapan yerler fiyatlar hakkında bir duyuru ve ilan etmekten kaçınır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu