Ordan BurdanÖzel Haber

Nude Ne Demek? Nude İstemek Suç mu?

Çok ilginçtir özellikle sosyal medyada dillendirilen Nude at kelimesini bir çok kimse bilmez. Bunu bilen kişilerin telaffuz etmesi sonrası ise kişi nude ne demek araştırmasına girer. Burada aradığı sorunun cevabı ile çok şaşırır ve bir çoğu da çok kızabilir. İnternette karşılaşacağınız nude ve nude foto gibi kelimeler sonrası merakınız buysa sizlere ne için kullanıldığından bahsedelim.

Nude Foto Nedir?

Sosyal medya olarak gündem de Facebook, Twiitter ve İnstagram bulunuyor. Burada kişiler özellikle samimi oldukları kişiler için bu iki kelimeyi nude at kelimesini kullanır. Burada ilk kez duyanlar da ne anlama geldiğini merak eder. Sevgililer arasında dillendirilebilecek olan nude nedir  kelimesinin karşıtı çıplaklık durumudur. Yani nude at kelimesinin karşıtı da çıplak fotoğrafını at anlamına gelir. TDK’ya göre üzerinde giysi olmayan anlamına gelse de yabancı kelimelerden almış olan nude kelimesi insanlara daha cazip geliyor. Nitekim anlamını bilmeyen kişilere söylemek cazip kılanı.

Gelişen Teknoloji Cebinizde Stüdyoya Dönüştü

nude ne demek

Teknolojinin gelişmesi ile herkesin cebine birer fotoğraf makinesi bir yana neredeyse bir film stüdyosu girmiş durumda. Bu aşamada da farklı istekler, farklı tarzlar ve kişisel olarak beklentiler iletişimde bulunduğu kişiden farklı taleplere neden oluyor. Bu taleplerden birisi olan Nude foto ilerleyen dönemde başınıza da ayrıca bir bela açması söz konusu olabilir.

Size ne kadar doğru gelir bilinmez. Ancak kişiler karşısında bulunan kişiden vücudunu yada vücudundaki bazı bölgelerin çıplak fotoğrafını görmek isteyebilirler. Bu gibi durumlarda da Nude Fotoğraf at ya da nude foto at gibi bir terim kullanırlar. Bu cümleyi duyarsanız karşılığının çıplak fotoğrafını gönder anlamına geldiğini bilmeniz gerekir. Nitekim karşılık olarak yanlış bir cevap vermeyin.

nude nedir nude atmak nedir

Nude Foto İstemek Suç mu?

18 yaş altı için çok tehlikeli ve yasak bir durumdan bahsetmeliyiz. Bunun yanında reşit yaşta olsanız dahi birilerine nude foto göndermek tehlikeli ve önlenemez sonuçlar içerebilir. Fotoğrafı alan kişi bu fotoyu silmez, çoğaltabilir hatta internet gibi mecralarda yayınlayabilir. Nitekim bunun örnekleri de geçmişte çok yaşandı ve halende yaşanıyor. Bir bayan istediğinde belki farklı bir boyut kazanabilir ancak bir erkeğin çıplak fotoğraf istemesi yasal olarak çok doğru bir unsur değil. Erkek ve kadın açısından yasal yaptırımları ağır olabilir. Özellikle reşit olmayanlar için.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu