Gezi Rehberi

Van Gölü Ekspresi Bilet Fiyatları Ne kadar? Nereden Nasıl Alınır?

Hafta da iki gün olması nedeniyle önceden bilet almanız gereken Van Gölü Ekspresi Ankara, Tatvan ve Ankara arasında işliyor. Gitmek isteyenler biletlerini alarak Ankara’dan Salı ve Pazar günleri hareketle Tatvan’a kadar gidiyor ve Salı ile Perşembe günleri ise geri dönüyor.

Bu anlamda temiz seyahat açısından her türlü önlemlerin alındığı Van Gölü Ekspresinde pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli vagonlar bulunuyor. Güncel olarak uygulanan bilet fiyatlarını merak edenler de buradan gezi düzenlemek doğunun sihirli dünyasında tatil ve macera yapmak isteyenler.

Yataklı Vagonlarda Van Gölü Ekspresi İle Seyahat

TCDD yataklı vagonlarda misafirlerini rahat ettirebilmek için her türlü konforu düşünmüş. Buralarda iki adet yatak, ranza sistemli olarak sunulurken, aynı vagonlarda mini buzdolabı, dolap ve lavabo bulunuyor. Vagonlarda elektrik bulunuyor ve temiz nevresim ile yastık hizmeti de sunuluyor. Yemekli vagonları tercih edenler için dörtlü masalar bulunuyor. Restoran da ayrıca kahvaltı, sıcak çorba ve yemek, soğuk sandviçler, sıcak soğuk içeceklerde sunuluyor.

Van Gölü Ekspresi Bilet Fiyatları

Van Gölü Ekspresi
Van Gölü Ekspresi

Van Gölü Ekspresi ile seyahat edenlerin güzergahı Ankara – Kayseri, Kayresi – Sivas, Sivas – Malatya, Malatya – Elazığ, Elazığ – Tatvan şeklinde ilerliyor. Ankara’dan hareket eden tren 24 saat sonra Tatvan’a varıyor. Bilet fiyatları öyle düşünüldüğü gibi yüksek seyretmiyor. Ancak yataklı vagon ve diğer hususlarda farklı fiyatlar ile karşılaşmanız mümkün olduğu gibi seyahat turları aracılığıyla da gezi paketi satın alabiliyorsunuz. 2+1 Pulman 1 nci mevkide bilet fiyatları 6,50 TL.

Turlar Üzerinden Van Gölü Ekspresi

Tatil Sepeti gibi diğer turizm firmaları bu turların satışını yapıyor. Hafta da iki gün olması yer bulunmasını biraz zorlarken rezervasyonlu hareketler her daim en mantıklı adım oluyor. Bu turlar hatta bulunduğunuz il ve ilçeden hareketle önce Ankara’ya kadar getirirken tur sonrası da bulunduğunuz ile tekrar seyahat etmenizi sağlıyor. 5 Gece 6 gün süren seyahatin kişi başı bedeli ise yaklaşık 2 bin 500 TL civarlarında satılıyor. Bu gezilerin avantajları ise farklı yerleri de gezebiliyor olmanız.
Van Gölü Ekspresi Turları Gezi Rotaları

Bu anlamda geziyi düzenleyen turizm firmasına göre değişiklik gösteriyor. Van şehrinin güzelliklerini sırasıyla gezme imkanı veriyor. Bu anlamda gezeceğiniz ve göreceğiniz başlıca yerler Akdamar Adası  Van Kedi Evi, Otel Konaklaması, Kars Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars şehir turu, Ahlat, Selçuklu Mezarlığı, Bitlis Beş Minare, Tarihi Han, İslahiye Medresesi gibi yerler oluyor. Hatta Ankara’da da gezilecek yerler arasında Anıtkabir, Ulucanlar Cezaevi, Kızılay gibi yerler de tura dahil ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu