Gezi Rehberi

Doğu Ekspresi Güncel Bilet Fiyatları, Nereden, Nasıl Alınır?

Doğu Ekspresi herkeste heyecan uyandıran macera tutkunu insanlar kadar herkesin tercih ettiği bir gezi turu. Ankara’dan atılan ilk adım ile sırasıyla Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars şehirlerini yataklı vagonlarda gezerek görmek, seyahat etmek hemen hemen herkesin dileği. Ancak bu durum için kişiler yer bulmanın yanında ayrıca belli bir bütçe ayırmak zorunda. Sizde bu macerada kendinize yer edinmek istiyorsanız bu bütçenin ne kadar olacağını merak edenlerden olabilirsiniz. İşte detaylar…

Doğu Ekspres Doğu Gezisi ile Uygun Fiyatlarla

Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgını nedeniyle seferler durdurulmuş alınan tedbirler sonrası seferler tekrar 12 Temmuz tarihi itibariyle yeniden başlamıştı. Doğu Ekspresi sadece Türk vatandaşları değil yabancı turistlerinde ilgi odağı. Bu anlamda bilet almanız için uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Kışın karlı yollarında çok daha eğlenceli ve cazip hale gelen bu turda yer edinebilmek için acele etmeniz faydalı olacaktır. Bilet alımı ise TCDD internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Bilet almak için adresiniz https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/tren/dogu-ekspresi/ Buradan ziyaret ederek güzergahlar ve diğer hususlarda ayrıntılı bilgi edinmenizde mümkün. Bilet alımında diğer yollar ise 444 82 33 çağrı merkezi ve TCDD Mobil uygulamacılık. Buralardan da temassız olarak bilet alımı söz konusu oluyor.

Doğu Ekspres Öğrenci Öğretmen, Tam ve 65 Yaş Üstü Kişi Ücretleri

Ankara’dan Karsa tek yön, gidiş geliş seçimi de mümkün. Öğrenci ile öğretmenler için güncel fiyat 69,50 tL iken tam kişiler için 78 TL. 60-64 yaş arasındakiler 69.50 TL ödeme yaparken 65 yaş üzeri ile 7-12 yaş arasındaki çocuklar için bilet fiyatı 49 TL. Yataklı vagonlar için bu durum değişiyor. 480 TL Doğu Ekspres yataklı vagon ücretinde kişi başı ödemeniz ise 249,50 TL oluyor.

Yataklı Vagonlarda Doğu Gezisi

Her gün Ankara’dan hareketle Doğu Ekspres seferi bulunuyor. Kuşetli olarak on kompartıman bulunuyor ve buralarda geniş yaşam koşullarında en fazla 4 kişi seyahat ediyor. Yataklı vagonda kullanacağınız pike, çarşaf ile yastıklarda TCDD tarafından sağlanıyor. Yaklaşık 24 saat süren gezide vagonda sıcak çorba, kahvaltı, sıcak yiyecekler, sıcak soğuk içecekler ve sandviçlerde bulunuyor. Burada yolcular 7-24 istedikleri zaman diliminde yemek hizmetinden faydalanabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu