EkonomiGündemZiraat Bankası

Ziraat Bankası IBAN Öğrenme Sorgulama 4747 SMS Yöntemi

Ziraat Bankası IBAN Öğrenme Sorgulama 4747 SMS Yöntemi – Banka şubelerinde açılan hesaplar için numara verilmesinin yanında artık günümüzde en doğru işlemin yapılabilmesi için banka iban numarası kullanılıyor. Bankalar nezdinde bu numara bulunması için farklı yollar bulunurken Ziraat Bankası iban öğrenme işlemi için en kısa yol SMS yoluyla yapılanı. Ziraat iban numarası öğrenme, sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Nereden öğrenilir sorularınız için lütfen makalemizi okuyun.

Ziraat iban sorgulama işlemi için SMS ile en kolayı IBANBILGI yazdıktan sonra boşluk bırakın kartınızın son altı hanesini yazın ve 4747 numaraya mesaj gönderin. Bu yöntem en kolay ve hızlı olan yöntemi. IBAN sorgulama işlemi için tek yöntem bu değil.

IBAN Nedir?

Uluslar arası arenada hızlı ve doğru bankacılık işlemlerine olanak veren iban uluslar arası banka hesap numarasıdır. Burada ülke, şehir, banka şubesi ve banka hesap numarasından oluşan bir dizi numara bulunur. Yani yurt dışına para göndermek istediğinizde sadece bu numarayı yazsanız bile direk istediğiniz kişiye gidecektir. Farklı bir numara olsa hangi ülke olduğu, hangi banka olduğu, hangi şehir olduğu üzerine hesap numarası gibi karışıklıkla karşılaşılabiliyor. Geçmiş dönemde yaşanılan problemler neticesinde bu numara geliştirildi çokta kullanışlı oldu.

Banka Hesap Numarasından IBAN Öğrenme

Eğer banka hesap numaranız varsa bu numaradan da iban sorgulama imkanınız bulunuyor. Bu hizmeti alabilmeniz için Ziraat Bankası internet sitesine girmeniz gerekiyor. Şube, müşteri ve hesabınızın ek numarasını girdikten sonra hesapla menüsü ile Ziraat Bankası iban numaranıza ulaşabiliyorsunuz. İban hesaplama sayfasına buradan gidebilirsiniz.

Mobil ve İnternet Bankacılığından IBAN Numarası

Bireysel ve kurumsal olarak müşterilerine her türlü bankacılık hizmetini en doğru, kolay ve uygun şartlarda vermek amacıyla Ziraat Bankası teknolojik olarak tüm imkanlardan yararlanma yoluna gidiyor. Bu aşamada en doğru yol Ziraat Mobil bankacılık oldu. Bu mecradan yapmak istediğiniz hemen hemen tüm işlemlere ulaşım imkanı veriyor. Buradan giriş yaparak hesabınızın iban numarasını da öğrenebiliyorsunuz. Banka nezdinde açmış olduğunuz tüm hesapların numarasına buradan ulaşım sağladığınız gibi yönetme imkanlarınız da var. Mobil Ziraat Bankacılığından giriş yaptıktan sonra iban paylaşma butonu sayesinde whatshapp ve facebook gibi diğer uygulamalarda paylaşma imkanı da sağlanıyor.

Ziraat ATM’den IBAN Numarası

Bankanızın bankkart combo kartı bulunuyorsa bu kart sayesinde Ziraat bankamatiğinden giriş yaparak hesabınızın numarasını ve iban numarasını öğrenme yolunu seçebilirsiniz. Burada hesabınıza bağlı diğer yatırım hesabı ibanlarına da ulaşabilirsiniz.

Ziraat bankası müşterisiyseniz hesap numaranıza ait iban numarası öğrenme işlemini internet bankacılığından, ATM’den, banka şubesinden, müşteri hizmetlerini arayarak ve SMS göndererek öğrenme ve doğrulama olanaklarınız bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu