DünyaGündemSağlıkYaşam

Antalya’da 2 Mahalle Karantina Altına Alındı

Coronavirüs salgınında normalleşme sürecine girilmesinin ardından bir karantina haberi de Antalya’dan geldi. Antalya Muratpaşa İlçe Hıfzısıhha Kurulu aldığı karar ile toplum sağlığını yönetebilmek ve gerekli izolasyonu sağlayabilmek için Yeşildere Mahallesi ile Gebizli Mahallesinde karantina başlattı.

Hangi Mahalleler Karantinaya Alındı.

Yapılan açıklama da; ikinci bir karar alınıncaya kadar; Yeşildere Mahallesi, 2851, 2853, 2858, 2864, 2870, 2878 ve 2858 sokaklarda test yapılan kişilerde sonucun pozitif çıkması nedeniyle bulaşma riskini rotadan kaldırmak amacıyla karantina başlatıldığı belirtildi.

Yine Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde bulunan Gebizli Mahallesi Aşık Veysel Caddesindeki İpek Yapı Kooperatifleri ile Gebizli Mahallesinin 1123 sokaktaki ipek sitesinin karantina altında olduğu belirtildi.

Karantina Altındaki Mahalle Sakinlerinin İhtiyaçları

Karantina altında bulunan ipek sitesi sakinlerinin gıda ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasında Muratpaşa Belediyesi üst rolü oynayacak. Karantina bölgesinde ikamet edene sağlık çalışanları, kolluk kuvveti personelinin giriş çıkışı da kontroller eşliğinde yapılacak.

Karantina Süresi Ne Kadar?

Antalya Muratpaşa ilçesine bağlı Yeşildere ve Gebizli Mahallelerindeki karantinanın 14 gün sürmesi bekleniyor. Karantinaya uymayanlar hakkında 282 nci maddeye göre 3 bin 150 TL, Kabahatler kanununun 32 nci maddesine göre 392 TL idari para cezası uygulanacak.

Kaynak : http://muratpasa.gov.tr/ilce-hifzisihha-10-nolu-kurul-karari

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu