Ziraat Bankası

Ziraat’ten Traktör Kredisi Finansal Desteği Sürüyor

Çiftçinin en önemli donanımsal aracı olan traktör tarım ve hayvancılık işlemlerinde en çok kullanılan araçların başında geliyor. Hayvansal, bitkisel ve su ürünlerinin üretimi için Ziraat Bankası tarımsal mekanizasyon kredisi tahsis ediyor. Bunlardan birisi de Traktör yan ürünlerinin alımları için yapılabiliyor.

İkinci El Traktör Alımında Ziraat Kredi Finansman Desteği

Çiftçinin tarımsal, hayvancılık ve su ürünlerinin üretimi ile ilgili olarak işletme kapasitesine uyumlu olmak kaydıyla traktör ve diğer hasat makinelerinin alımında Ziraat Bankası finansal destek veriyor. Öyle ki biçerdöver, diğer hasat makineleri, biçme, balya, sila, süt sağım makinesi gibi diğer traktör malzemelerini oluşturan pulluk, patoz, yemlik, kültivatör gibi bir çok mekanizasyon aletinin alımında finansal açıdan kredi desteği veriliyor.
Ziraat Bankası bu çerçevede ek donanımların alımında hiç kullanılmamış ürünlerin alınmasını isterken traktör alımında ikinci el alımlara olanak veriyor. Verilen finansal destekte ise 2000-37 Sayılı tebliğde  yer alan Zirai kredilendirme belgesi alınması gerekenler arasında bulunuyor.

Anlaşmalı Markalardan Alınıyor

Sabit faiz olanakları ile alacağınız traktör kredisi için Ziraat bankası ile anlaşmalı olan firmalardan alacağınız traktörler de vade sonuna kadar alım imkanı sağlanıyor. Bu hizmetten faydalanabilmeniz için başvurunuzun tek adresi Ziraat Bankası şubeleri. Diğer kredi ürünlerinde olduğu gibi internet, mobil bankacılık gibi ürünlerden başvuru mümkün olmuyor.

Çiftçiden Neler İsteniyor?

Tarımsal üretimle uğraşan tüzel ve gerçek kişilikler Ziraat Traktör Kredisi başvurusu yapabiliyor. Bu anlamda gerçek kişilerin ilk ihtiyacı kimlikleri. Bunun yanında Çiftçi Kayıt Belgesi, tarımsal üretimde kullanılan işletmenin teşvik edici tapu, kira kontratı gibi belgeleri, alınacak krediye karşılık olarak verilecek ipoteke ait belgeler, bilanço esasına göre hareket eden tüzel kişiliklerde son üç yıllık gelir ve giderlerini gösteren bilançolar ile banka şubelerinden başvuru yapabiliyor.

Hangi Marka Traktörler Alabilirim?

Ziraat Traktör Kredisi alımı için Türkiye’de üretimi yapılan Aslan, Bozok, Taral, Tümosan, Başak, Başkent, Hattat, Kaan, Yağmur, Erkunt, Karataş marka traktörler için satış bayileri ile görüşmekte fayda olabilir. Burada anlaşmalı olan firma ile Ziraat Bankası şubesi arasında yapılan protokoller bulunuyor. Bu protokole istinaden sizden istenilen belgeler ile banka şubesini ziyaret  etmeniz yeterli oluyor. Son Dakika Çiftçi Haberleri ile size doğru bilgilere ulaşabileceğinizi de hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu