Ziraat Bankası

Ziraat Müşteri Hizmetlerine Canlı Olarak En Hızlı Bağlantı Nasıl Olur?

Ülkemizin tarihi en eskiye dayanan bankası Ziraat Bankası, 1863 yılında, Osmanlı Devleti döneminde, Memleket Sandığı adında kurularak faaliyete başlamıştır. Memleket Sandığı, imece usulüne dayanan geleneksel bir yapıdır. 1888 yılında, daha modern bir anlayışla birlikte, bu sandıkların faaliyetlerini yürütmek amacı ile, Ziraat Bankası, bankacılık sektöründe hizmet etmeye başlamıştır. Menafi sandıkları, banka şubelerine dönüşerek, hizmet vermiştir. Ziraat Bankası, 1924 yılında, anonim şirkete dönüştürülerek, devlet kurumu özelliğini yitirmiştir. 1975 yılında Hamburg’da temsilcilik ve Kıbrıs’ta da 3 şube açan Ziraat Bankası, hızla büyüyerek faaliyetlerine devam etmiştir. 1977 yılında yerinden yönetim anlayışı ile yönetilmek üzere, bölge müdürlükleri kurulmaya başlanmıştır.

Ziraat Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

1981 yılında Türkiye’nin ilk banka müzesi unvanını alan, Ziraat Bankası Müzesi açılmıştır. 1988 yılında GAP Bölgesi üreticilerinin finans ihtiyaçlarını karşılamak ve bu bölgede tarımı desteklemek amacı ile uygun tarım kredileri ile gündeme gelen Ziraat Bankası, ilerleyen tarihlerde daha büyük atılımlar yapmaya devam etmiştir. 1989 yılında Ziraat Bankası birçok ilke imza atarak, ilk kredi kartını piyasaya çıkarmış, ilk tüketici kredisini gündeme getirmiş, ilk yatırım fonunu kurmuş ve ilk altın satışını yapmıştır. 2001 yılında kapatılan Emlak Bankası ile birleştirilen Ziraat Bankası, bugün gücünden şüphe edilmeyen ve Türkiye’de bulunan 3 kamu bankasından biridir.

Ziraat Telefon Bankacılığına Bağlanma

Müşterilerini he konuda memnun etmeyi başaran Ziraat Bankası, gelişen teknoloji eşliğinde, hizmetlerine teknoloji eşliğinde devam etmektedir. Ziraat Bankası, gerek internet bankacılığı, gerekse telefon bankacılığı aracılığı ile müşterilerine tüm bankacılık hizmetlerini problemsiz ve hızlı bir şekilde sunmaktadır. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri, bankanın müşterilerine sunduğu ayrıcalıklardan biridir. Ziraat Bankası müşterilerinin, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile hesap bilgilerine kolayca ulaşma, kredi kartı ile ilgili birçok sorunun yanıtını bulma, şikâyet, öneri ve görüşleri bankaya ulaştırma ve müşteri temsilcileri ile görüşerek birçok konuda işlem yapma ya da sorunu çözme şansı vardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu