FenerbahçeSpor

Son Dakika Francesco Farioli Fenerbahçenin Başına Geçiyor

Son Dakika Haberlerinde Fenerbahçeli taraftarları çıldırtmasının ardından Başkan Ali Koç ve yönetim de Pereira ısrarından vazgeçiyor. Fenerbahçe Teknik Direktör olarak İtalyan Francesco Farioli ile anlaşma sağladı. Pereira ile olan yolunu ayırmaya karar veren yönetim 32 yaşındaki teknik direktör ile görüşebilmek için  Fatih Karagümrük takımından izin almıştı. Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma konuya ilgili yaptığı bugünkü açıklamada da teklif gelirse engel olmak ifadesi ile izin verir bir tavır sergilemişti.

Büyük Umutlarla Geldi

Büyük umutlarla ikinci kez Fenerbahçe’nin başına getirilen Portekizli çalıştırıcı Vitor Pereira ile 14 haftanın sonunda liderin 12 puan arkasında kalınması nedeniyle yolar ayrılmaya karar verildi. Bu karar sonrası Fenerbahçenin başına İtalyan Francesco Farioli getiriliyor. 32 yaşındaki teknik adam ile anlaşma sağlandı. Ancak Pereira ile vedalaşma sonrası yeni teknik direktör açıklanacak.

İkinci Kez Gönderiliyor

İkinci kez yarım kalan şampiyonluğu yakalamak adına Türkiye’ye gelmesine rağmen tüm spor otoriteleri ve taraftarlarca bir türlü sevilemeyen Pereira oynattığı oyunla bir vardı bir yoktu. Sene başından bu yana lider 11 i kesinleştiremeyen teknik adamın oyuncularla da arasının gergin olduğu belirtiliyordu. En sonunda beklenen oldu ve Pereira’nın bileti kesilerek ikinci kez takımdan gönderilecek.

Bazı kesimlerce kabul görmese de Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma konuyla ilgili açıklama yapmış, teklif gelirse önünü kesmem engel olmam demişti. Konuya ilişkin olarak Fenerbahçe Yönetiminden de bir açıklama gelmemesi iddiaları doğrular nitelikte.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu