Gündem

Antalya’da Eski Koca Eşini Öldürdü, Kardeşlerini Yaraladı

Bursa’da Güvenlik Görevlisi olarak görev yapan Mustafa Ayata eski eşi Hayriye Alkutay’ı Antalya’da yaşadığı evde kuru sıkıdan bozma tabancası ile vurarak öldürürken Alkutay kardeşleri de yaraladı.

Antalya’nın merkez ilçesi Döşemealtı’nda eşinden ayrıldıktan sonra ailesi ile birlikte yaşamaya başlayan Hayriye Alkutay (30) ayrıldığı eşi Mustafa Ayata’nın kurşunlarına hedef oldu. Kuru sıkıdan bozma tabancasıyla Hayriye Alkutay’ı öldüren eski eş aynı zamanda iki kardeşini de yaraladı.

TOKİ Konutlarında Meydana Geldi

Döşemaltı Çıplaklı Mahallesinde bulunan Toki konutlarında gece saat 22:00 civarları meydana gelen olayda Hayriye Alkutay hayatını kaybetti. Alkutay, Döşemealtı Ülkü Ocaklarında İlçe Basın ve Sosyal Medya Birim Yöneticisiydi.

Altukay Kardeşler Yaralandı

İlk belirlemelere göre ailesiyle birlikte yaşayan Hayriye Alkutay’ı ziyarete gelen Mustafa Ayata ile aralarında ilerleyen zamanda tartışma çıktı. Büyüyen tartışma neticesinde Mustafa Ayata yanında getirdiği kuru sıkıdan bozma tabanacasıyla eski eşine ateş etti. Olay yerinde Hayriye Alkutay öldü, kardeşleri Murat ve Ahmet Emre Alkutay ise yaralandı.

Cinayet sonrası olay yerinden kaçan Mustafa Ayata suç aletiyle birlikte Döşemealtı Emniyet Ekiplerince yakalanarak gözaltına alınırken Alkutay’ın cenazesi de morga kaldırıldı. Yaralı kardeşler de hastanede tedavi altına alındı.

Bursa’da bir konut sitesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Mustafa Ayata ile ilgili adli tahkikat devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu