Dünya

Son Dakika Polis Tekerlekli Sandalyedeki Adamı 9 Kurşunla Öldürdü

Son Dakika Haberlerinde ABD’de Salı günü Tucson Polis Merkezinde görevli bir polis memurunun hırsızlık yaptığını iddia ettiği motorlu, tekerlekli sandalyedeki adımı 9 kurşun ile öldürdüğünü açıkladı. Polis merkezi bu memurun engelli vatandaşı öldürdüğünü gösteren videoların ortaya çıkmasından sonra kovulacağı açıklandı.

Tekerlekli Sandalyedeki Adama 9 Kurşun

Pazartesi günü gerçekleşen silahlı saldırıya ilişkin güvenlik kamerası, 61 yaşındaki Richard Lee Richards’ın, daha sonra Ryan Remington olarak tanımlanan bir memurun önünde tekerlekli sandalyeyle bir Lowe’a girerken silahını Richards’ın sırtına ve yanına dokuz kez ateş ettiğini gösteriyor. Richards’ın kısa bir süre sonra öldüğü açıklandı.

Polis Memuru Kovuluyor

Tucson polis şefi Chris Magnus Salı günü düzenlediği basın toplantısında, Richards Lowe’s’e girmeden önce, bir Walmart çalışanı Richards’ın bir alet çantasını çaldığından şüphelenildiğini bildirdiğini söyledi. Bir makbuz göstermesi istendiğinde, Walmart çalışanı polise Richards’ın bir bıçak çıkardığını ve “İşte makbuzunuz” dediğini söyledi.

Remington, Walmart’ta güvenlik olarak görev dışında çalışıyordu ve dört yıldır bu departman da çalışıyordu. Magnus Salı günü Remington’ın kovulacağını söyledi.

Tucson polisinin ateş ettiği video ne gösteriyor?

Richards Walmart mağazasından ayrıldıktan sonra, Remington onu otoparkta takip ettiği ve destek istediği bady videosunda görülüyor. Lowe’un güvenlik kameraları tarafından çekilen video, Richards’ın mağazaya tekerlekli sandalyeyle girdiğini, ardından iki memurun silahlarını birkaç metre arkasına çekmiş halde izlediğini gösteriyor.

Remington, silahını Richards’ın arkasına ve yanına dokuz kez ateş ettiğinde, vücut kamera görüntüleri gösteriyor ki, Richards memurlardan uzaktı. Remington ona doğru koşarken ve yerde buruşmuş halde kalan adamı kelepçelerken Richards hemen sandalyesinden düşmüştü.

Pima İlçesi Savcılığı, Tucson Polis Memuru Remington aleyhindeki olası suçlamalar için ölümcül atış olayını inceliyor.

Polis şefi Magnus düzenlediği basın toplantısında, “Açık olmak gerekirse, Memur Remington’ın davranışlarından derinden rahatsızım ve rahatsızım” dedi. “Bu olayda ölümcül güç kullanması, departman politikasının açık bir ihlalidir ve güç kullanımımız ve eğitimimizin birçok yönü ile doğrudan çelişmektedir.”

Tucson Belediye Başkanı Regina Romero, Remington’ın eylemlerinin “mantıksız ve savunulamaz” olduğunu ve ilçe savcılığının soruşturmasına devam ederken desteğini aldığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu