SporYerel Haberler

Döşemealtı Yüzme Havuzu Gereken İlgiyi Görüyor

Konferans salonu, seminer odaları, çok amaçlı spor salonunu da bünyesinde bulunduran Döşemealtı Havuzu gençlere yapılan en büyük yatırımlardan birisi olarak dikkatleri üzerine çekti.  Bu anlamda yıllardır Antalya Merkezinde sporculara eğitim başta olmak üzere tüm katkıyı sunan Antalya Akdeniz Akademi Döşemealtı İlçesinde de bir fark yaratmaya başladı.

Akdeniz Akademi Spor Kulübü Sporcu Yetiştiriyor.

Geniş bir bölgeye hitap etmesi nedeniyle Antalya merkezine uzak kalan Döşemealtı halkının havuz özlemi açılan Gençlik Merkezi ile birlikte bitti. Henüz tam anlamıyla tüm kültürel ve spor etkinlikleri düzenlenemese de kapalı havuzun hizmete girmesi özellikle genç nesilde büyük sevinç yarattı. Bunun yanında eksi bir tarafı da henüz Döşemealtı halkından bir çok kesimin bu havuzdan haberinin olmaması.  Koronavirüs salgını ile sokağa çıkma yasağının başladığı günlerde faaliyete geçen Döşemealtı Havuzu beklenen ilgiyi göremese de tedbirlerin genişletilmesi ile beklenen görünümüne kavuşmaya başladı. Yeni tedbirli hayatın başlaması ile gerekli görülen tüm tedbirleri alarak sporcu yetiştirilmesinde Akdeniz Akademi Spor Kulübü antrenörleri  büyük çaba harcıyor. Türkiye rekortmenleri tarafından yetiştirilen antrenörler eşliğinde çocuklarınıza yüzme öğrenimi veren kulüp ilerleyen süreçte turnuvalara da katılacak.

Türkiye Rekortmeninden Gösteri

Aynı zamanda Antalya Akdeniz Akademi yüzme antrenörü Atakan Söyler’in babası olan Zafer Söyler Türkiye Kelebek yüzme rekortmeni olarak zaman zaman havuza gelerek öğrencilere eğitim veriyor. Bu manada verdiği yüzme eğitimindeki gösterileri de sporcular tarafından ilgi görüyor.

Açık ve Kapalı Yüzme Havuzu Bulunuyor

Döşemealtı Belediyesi açık ve kapalı havuzuyla birlikte üç katlı Gençlik Merkezinin inşaatını bitirmesinin ardından hizmete sunması biraz zaman aldı. Nitekim bu hizmeti de kiralama yoluyla verdi ki en azından Döşemealtı’nda ikamet eden vatandaşlarda çocuklarını uzak havuzlara götürmek zorunda kalmadı.

Bodrum katı ile birlikte üç katlı olarak inşa edilen Döşemealtı Gençlik Merkezinde bir açık ve bir kapalı havuz bulunuyor. Ancak Akdeniz Akademi Spor Kulübünce işletilmeye başlanılmasının ardından küresel çapta oluşan Covid-19 virüs salgını nedeniyle açık havuz vatandaşların hizmetine sunulamadı. Kapalı havuz ile 100’den fazla sporcu ve vatandaşa hizmet veren Akdeniz Akademiz Döşemealtı Havuzu havalarının soğuması ile birlikte ısıtılmaya da başlanıldı. Bu anlamda yılın 12 ay’ında hizmet verecek havuzda virüs salgınının verdiği tedbirlerin kalkması ile saatlik girilebilecek.

Döşemealtı Havuzu Nerede?

Yeşilbayır Mahallesi, Adnan Menderes Caddesi, No.28 adresinde bulunan Döşemealtı Yüzme Havuzu hakkında bilgi almak için Seden Söyler hanıma ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu