Son Dakika Çiftçi HaberleriZiraat Bankası

Ziraat Bankası 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Hayvancılık Kredisi

Devletin maddi açıdan eli kolu konumunda olan Ziraat Bankası çiftçilere bir çok finans desteği sağlamaktadır. Bu aşamada faizsiz, düşük faizli krediler de alınması söz konusu. Bu gibi hizmetler arasında Ziraat Bankasının 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeli olarak hayvancılık kredisi verdiğini de belirtmekte fayda olacaktır.

Hayvancılık Üretimine Devlet Desteği

Bu gibi finans desteğinin konusu ise Ziraat Bankası açısında oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Çiftçilerin alabileceği 7 yıl vadeli ve iki yıl ödemesiz büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık kredisi elbette her isteyene verilmiyor. Fakat gerekli şartları taşıyorsanız gerekli belgeler ile başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi hakkında öğrenmek isteyecekleriniz haberimizde bulunuyor.

Ziraat Bankası’nın finans destekleri arasında sizin konunuzu taşıyan bir ürün bulabilirsiniz. Bu anlamda Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi gibi çiftçilerin en önemli tarım aracı olan traktör kredisi de alınabilenler arasında bulunuyor. Çiftçilere verilen destekler Bakanlar Kurulunca karar alınıyor ve Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giriyor. Bu desteklerin içerisinde faizsiz krediler, düşük faizli krediler ve uzun dönemli ve uzun dönem ödemesiz kredilerde bulunuyor. Burada Bakanlar Kurulunca alınan kararlar gereği de yıl boyunca ve belirtilen sürelerde 2 yıl geri ödemesiz 7 yıl vadeli krediler de verilebilenler arasında. Bakanlar kurulu bu kararı alırken bir de şartlar üzerinde durulur Bu şartları taşıyan çiftçiler de Ziraat Bankası aracılığıyla destekten faydalanma yoluna gidiyor.

Kredi Şartları

Ziraat Bankası Destek Kredisinden faydalanabilmek için bankalardan kredi alabilir durumda olunması genel şartlardan. Yani kredi notunuz yüksek olmalı. Bu aşamada çiftçilik yapabilmek için hazırlayacağınız proje, söz konusu kredinin geri ödemesinin sağlanabilmesi için gelir belgesi, şirket olunması halinde yıllık gelir bilançoları, Krediye karşılık gelecek teminat ve ipotekler için tapu kayıtları, ÇKS kaydı gibi genel şartlar aranmaktadır.

Kredi İçin İstenilen Belgeler

Öncelikli olarak kimliğiniz, ÇKS belgesi, İkametgah adresi ( burada ikametinizin süresi de önemlidir), Hayvancılık yapacağınız yer için kira kontratı ya da tapu belgeleri, Bilanço kayıtları ile gider tabloları Ziraat Bankasınca talep edilmektedir. Bu belgeler ile başvurunuz sonrası onaylanan Ziraat Bankasından 2 yıl ödemesiz çiftçi kredisini alırken ödemesini de 7 yıl gibi uzun vadelerde yapabiliyor.

Çiftçilik yapıyorsanız ve küçükbaş ile büyükbaş hayvancılıkta yapmak istiyorsanız finans desteğinizi Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin ortaklaşa olarak koordine ettiği Bakanlar Kurulunca karar alınan 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeli hayvancılık kredisi alabilmeniz için Ziraat Bankası şubelerine başvuruluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu