Yaşam

Akdeniz Bölgesindeki Tahtakale Marketlerinde Sıvı Yağ Fiyatları

Yaşam – Artan  fiyatlar sonrası medyanın ve vatandaşın en yoğun arayışı içerisine giren sıvı yağlar markasında olduğu kadar hangi markette satıldığı da fiyat açısından önem arz ediyor. Bu anlamda en ucuz sıvı yağ arayışına giren vatandaşların marketlerde teker teker dolaşmak yerine arayışını internet üzerinde yoğunlaştırması da bu mecraya ilgiyi çekti.

Ayçiçek Yağı Fiyatlarındaki Artış

Artan fiyatları ile acı bir tablo ile karşılaşan vatandaşın çareyi en ucuz sıvı yağ satışı yapılan yerlerde aramakta buluyor. Güncel haberler içerisinde devletin PTT yoluyla ucuz yollu satışın imkanı verileceğine dair olsa da buradaki fiyatlarında dışarıdaki market fiyatları ile aynı olduğu gözlendi. Sürekli artış gösteren rakamlar sonrası 5 lt sıvı yağı 100 liranın üzerinde satılmaya başlandı. Piyasa fiyatların önüne geçemez halinde geldi ki bazı marketlerde sınırlı satışlar gündeme geldi.

Vatandaş Ucuz Yağ Arayışında

Güncel olarak marketlerde satışa konu edilen sıvı yağlar hakkında bilgi vermek sizlerin de arayışınıza nokta koyabilecek seviyede. Ucuz yağ arayışı sadece vatandaşın değil restoran ve lokantalarında sorunu. Bu anlamda kaliteden de taviz vermek istemeyen kullanıcılar en iyi yağı en ucuz fiyatlarda alma çabasına girmiş durumda.

Türkiye’de ulusal çapta satış yapan market zincirleri başta olmak üzere mahalle bakkallarında da satılan ürünlerin fabrika çıkış fiyatları belli. Dolayısıyla vatandaşa verilen ürünlerdeki satış fiyatları da aynı olması gerekir. Ancak fazla alım yapan market zincirleri bu sayede fiyatları da aşağı seviyelere çekerek müşterisine daha uygun fiyatla vermeye çalışıyor. Fakat bu durum her zaman geçerli değil. Çünkü sürekli artış göstermesi market çalışanlarının da etiket fiyatlarını değiştirmeye yetişememesi gibi sorunları da beraberinde getiriyor.

Marketlerde Sıvı Yağ Fiyatları

Bazı vatandaşlar alım gücü düşmesinin ardından bunu en iyi seviyede tutabilmek adına başta ucuz satışlar ile adı anılan A101, Bim gibi Şok, Hakmar, Tahtakale gibi marketlere birer birer dolaşma yoluna gidiyor. Pandemi sürecinde eve kadar teslim eden bir hizmet veren marketler aslında satış fiyatlarını da internetten sunuyor. Önemli olan firmaların hepsinin ne kadara sattığını anlık olarak tek sayfada görebilmek. O da şu şartlar da mümkün görünmüyor. Güncel olarak Tahtakale spot online alışveriş sitesinden alınan fiyatlar şu şekilde;

  • Orkide Ayçiçek Yağı 5 lt 134.90 TL
  • Oruçoğlu 5 lt Ayçiçek Yağı 139.90 Tl
  • Oruçoğlu 5 lt Mısır Yağı 119.90 TL
  • Yudum 5 lt Ayçiçek Yağı 144.90 Tl
  • Komili Sızma Zeytinyağı 1 Lt 54.90 Tl
  • Kristal Riviera Zeytinyağı 0.5 Lt 31.90 TL
  • Orkide 2 lt Ayçiçek Yağı 54.90 TL
  • Oruçoğlu Mısır yağı 1 lt 32.90 TL
  • Kristal Riviera 5 Lt Zeytin yağı 209.90 TL x

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu