Son Dakika Çiftçi Haberleri

Çiftçiye Yüzde 50 Hibe Desteği Bakan Pakdemirli Duyurdu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında çiftçilere bireysel sulama sistemi için yüzde 50 hibe desteği başvurularının alınmaya başlandığını duyurdu. Başvurular İl Müdürlükleri üzerinden yapılacak.

% 50 Hibe Desteği Başvuruları

Gündem de çiftçiye yapılacak yeni destek paketi için sosyal medyadan duyuru yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yapılacak desteğin 17. Etap Bireysel Sulama Sistemleri için olduğunu belirtti. Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında bir dizi çiftçiye ve tarımla uğraşan kurumsal firmalara destekler veriliyordu.

Hibe Desteği Başvuruları Nereye Yapılacak?

Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada hibe desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerin İl Müdürlüklerine başvuru yapabileceğini belirtti.

21 Kasım 2020 tarih ve 31311 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Kırsal Kalkınma Destekleri programına uygun olarak başvurular dönem dönem alınıyor. Ekonomik açıdan alt yapı yatırımının yapılabilmesi için maddi destek sağlamak amacıyla 2020-25 sayılı Tebliğ ile ayrıntılara da yer verilmişti. Projelere yapılan başvurular Tarım ve Orman Bakanlığının internet sitesi üzerinden yapılıyordu.

hibe desteği

Kırsal Kalkınma Desteği Neler?

Kırsal Kalkınma destekleri içerisinde sulama alt yapısından farklı olarak gübre, mazot, traktör, veterinerlik gibi ayni yardımlarda bulunuyordu. Yapılan başvurularda yatırım yerinin nerede olduğu, kırsal alanda olup olmadığı gibi hususlara bakılmadan kabulleri sağlanıyor.

Yapılan hibe desteği için “Yerinde Üretim, Yerinde İşletme, Yerinde Kalkınma” açıklaması yapan Pakdemirli, Kırsal kalkınma açısından gerekli olan ihtiyaçları ve diğer gelişmeleri güncelleyip çeşitlendirdiklerin söylemişti. Başvurular devam ediyor. Son Dakika Çiftçi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu